19 grudnia, 2014

Monika Pyrek

Motoryzacyjne przygody Moniki Pyrek

? Aż dwa razy ktoś wybijał mi szybę. Zawsze w momencie, gdy dopiero zaczynałam danym samochodem jeździć. Pamiętam, że w tym samym czasie z mojego jeepa zniknęły także butelki z niecodziennym specyfikiem – sokiem z acai, który wygląda jak wino. Pije się go w małych ilościach, w zasadzie wystarczy jeden łyk. Zastanawiałam się potem, czy ktoś, kto wybił mi szybę, o tym wiedział. Bo jeśli wypił za jednym razem całą butelkę, to mógł mieć duże problemy z żołądkiem – opowiada Monika Pyrek-Rokita.

Koniec czy początek?

Mija pracowity rok. Dzisiaj jeszcze nie wiadomo, jak go będziemy nazywać i oceniać w przyszłości. Rokiem przełomu czy też, jak sądzi wielu z nas, rokiem straconych szans. Jedno jest pewne. Był to rok nadziei.

znak poziomy

Czy na lubelskich drogach może być bezpieczniej?

Polska pod względem bezpieczeństwa ruchu drogowego zajmuje jedno z końcowych miejsc w rankingu europejskim, a województwo lubelskie na tle kraju analogiczną niemal pozycję. Wniosek może być tylko jeden – region lubelski należy do najmniej bezpiecznych w Europie dla użytkowników dróg. Czy można tę sytuację poprawić, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Sąd Najwyższy

Przegląd legislacyjny

Przyglądamy się zmianom w projekcie sporej nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów. W związku z nieuchronnie zbliżającym się końcem roku przypomnimy również o ważnych zmianach prawnych, które niebawem wejdą w życie.

WORD-y bliżej ludzi

Niecałe półtora roku po wejściu w życie nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, umożliwiającej egzaminowanie kandydatów na kierowców w mniejszych miastach, wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego otworzyły już kilkanaście filii. Co ciekawe, żadna z nich nie powstała na północy Polski.

Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe

Kiedy nasza jazda staje się wyścigiem zamiast podróżą, z której czerpiemy przyjemność, to chyba coś jest nie tak. I to na pewno nie z naszym samochodem! Kulturalny kierowca pomaga innym kierującym zrobić dokładnie to, czego chce również on sam – bezpiecznie dotrzeć do celu.

środek samochodu

Dokąd zmierzasz, motoryzacjo?

Motoryzacja ewoluuje w błyskawicznym tempie. Tydzień bez nowego modelu czy chociażby innowacyjnego rozwiązania technicznego, systemu wspomagającego kierowcę, czy świeżego trendu stylistycznego jest tygodniem straconym. Można też zauważyć zmieniające się postawy kierowców.

nauka jady

Łódź: WORD i autoszkoły kłócą się o kamery

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi Łukasz Kucharski nie chce zezwolić tamtejszym szkołom jazdy na podstawienie na egzamin elek wyposażonych w kamery, które można wyłączyć. Właściciele ośrodków zapowiadają protest – donosi Dziennik Łódzki.