Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi Łukasz Kucharski nie chce zezwolić tamtejszym szkołom jazdy na podstawienie na egzamin elek wyposażonych w kamery, które można wyłączyć. Właściciele ośrodków zapowiadają protest - donosi Dziennik Łódzki.

 


Chodzi o 20 pojazdów, które szefowie OSK przygotowali z myślą o ułatwieniu zdawania egzaminu swoim kursantom.

- Kupiliśmy urządzenia. Jednak dyrekcja WORD nie chce dopuścić nas do egzaminów - mówi "Dziennikowi Łódzkiemu" Zbigniew Popławski, właściciel jednej ze szkół jazdy. - Ośrodek powołuje się na to, że nasze kamery nie spełniają wymogów. Chodzi m.in. o to, że egzaminator może je sam wyłączyć. Takie urządzenia bez problemu zaakceptowała dyrekcja WORD w Koszalinie.

Kucharski powołuje się jednak na przepisy. Twierdzi, że urządzenie, czyli kamera musi uniemożliwiać ingerencję w proces nagrywania egzaminu. Jeśli tak się stanie, egzaminacyjne elki będą jeździć po Łodzi.

Co na to właściciele tamtejszych OSK? Popławski czeka na rozmowę z dyrektorem. Mówi, że jeśli Kucharski nie zmieni zdania, musi liczyć się z protestem. Jedną z rozważanych opcji jest przejazd elek pod siedzibę WORD-u i włączenie klaksonów.

red

 


Chodzi o 20 pojazdów, które szefowie OSK przygotowali z myślą o ułatwieniu zdawania egzaminu swoim kursantom.


- Kupiliśmy urządzenia. Jednak dyrekcja WORD nie chce dopuścić nas do egzaminów - mówi "Dziennikowi Łódzkiemu" Zbigniew Popławski, właściciel jednej ze szkół jazdy. - Ośrodek powołuje się na to, że nasze kamery nie spełniają wymogów. Chodzi m.in. o to, że egzaminator może je sam wyłączyć. Takie urządzenia bez problemu zaakceptowała dyrekcja WORD w Koszalinie.


Kucharski powołuje się jednak na przepisy. Twierdzi, że urządzenie, czyli kamera musi uniemożliwiać ingerencję w proces nagrywania egzaminu. Jeśli tak się stanie, egzaminacyjne elki będą jeździć po Łodzi.


Co na to właściciele tamtejszych OSK? Popławski czeka na rozmowę z dyrektorem. Mówi, że jeśli Kucharski nie zmieni zdania, musi liczyć się z protestem. Jedną z rozważanych opcji jest przejazd elek pod siedzibę WORD-u i włączenie klaksonów.


red


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0