30 stycznia, 2017

Dorota Gardias

Detale robią różnicę

– Pamiętam, że gdy byłam w Szkole Jazdy Subaru, instruktor potrafił wytknąć błędy, które popełniamy jeszcze przez zapaleniem silnika. Chodzi np. o źle zapięte pasy, złe ustawienia fotela, nieodpowiednie pozycje. Ktoś powie, że są to detale. Ale właśnie dzięki tym detalom jeździmy bezpieczniej. Szkoda, że nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają… – mówi w rozmowie ze „Szkołą Jazdy” Dorota Gardias, prezenterka pogody, dziennikarka i konferansjerka.

Dużo czy mało?

Z opublikowanych danych wynika, że pracę w OSK w pełnym wymiarze godzin może uzyskać 12-15 tys. pracowników. A co z pozostałymi instruktorami? Czy stanowią rezerwę kadrową do wykorzystania na naszym rynku pracy? Czy też są wśród nich osoby, które już się wypaliły i czekają na lepsze czasy?

motocyklista na motorze

Miłość od pierwszego wejrzenia

– Jechaliśmy gdzieś z Grześkiem Tkaczykiem i nagle, wydaje mi się, że było to w Hamburgu, zobaczyłem piękną maszynę. Zrobiłem jej zdjęcie, zacząłem o niej czytać, powoli kiełkowała we mnie myśl, żeby tego harleya kupić. I tak się ostatecznie stało, ale dopiero po moim powrocie do Polski – wspomina Mariusz Jurasik, jeden z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy ręcznych.

Pomidor i nauka

Przedstawię kilka trików znacząco wpływających na efektywność uczenia się. Jest to wiedza, którą warto sprzedać kursantowi. Po pierwsze, lepiej będzie mu szła nauka, po drugie – zyska na tym nasz profesjonalizm.

boczne lusterko od samochodu

Polski kierowca tanio skóry nie sprzeda

Blisko 40 proc. kierowców w Polsce jest skłonnych zamontować w swoim aucie, w zamian za obniżenie ceny OC, specjalne urządzenie, pozwalające ubezpieczycielowi na śledzenie ich stylu jazdy – wynika z najnowszych badań Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Ale liczą przy tym na wysokie bonifikaty.

stacja kontroli pojazdów

Sprawdzaj światła!

Komenda Główna Policji, Instytut Transportu Samochodowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów i operator komunikatora Yanosik przeprowadzili wspólnie w grudniu kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Jej celem było zwrócenie uwagi kierowców na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.