1 października, 2015

Czy będzie następna runda?

Całkowicie nowatorskie w Polsce rozwiązanie zakłada konieczność zatrzymania pojazdu przed przejściem dla pieszych, żeby umożliwić przejście osobom zbliżającym się do niego lub oczekującym w pobliżu na możliwość przejścia. Jednak nie wszyscy się z taką koncepcją zgadzają.

Jan Nowicki

Samochód ma duszę

– Uważam, że każdy samochód, choć to tylko przedmiot, ma duszę. A my, jego użytkownicy, wchodzimy z nim w kontakt. Trzeba to mechaniczne zwierzę szanować, dokarmiać, dbać o nie – mówi w rozmowie ze „Szkołą Jazdy” Jan Nowicki.

motory

Z myślą o kobietach

Bohaterką artykułu jest honda hawk GT NT650. Motocykl ten nie jest powszechnie znany i często spotykany w Polsce. Natomiast na świecie uznawany jest za kultowy model, często określany mianem tego, który wyprzedził swoją epokę.

ruch drogowy na autostradzie

Lege artis

Czy zastanawialiście się nad mechanizmem funkcjonowania tego swoistego letniego bonusu, jakim było otwarcie w czasie wakacji bramek na A1? Myślę, że nie, bo „jak dają, to trzeba brać” i nie martwić się, kto za to płaci. A podstawy prawne? Kto by się w takie rzeczy zagłębiał…

Korzystanie z telefonów komórkowych przez kierujących pojazdami w Polsce w 2015 roku

Kierowcy rzadziej korzystają z telefonów

Z najnowszego badania, zleconego przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wynika, że spada wskaźnik korzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdu. Najczęściej przepisy łamią kierowcy z województw małopolskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.

Październikowy numer „Szkoły Jazdy” już w sprzedaży!

Specjalnie dla was, nasi czytelnicy, przygotowaliśmy kolejny raport. Tym razem pod lupę wzięliśmy odwołania kandydatów na kierowców od wyników egzaminu praktycznego. Piszemy także o problemach WORD-ów z wyborem dostawcy systemu teleinformatycznego oraz ratowników medycznych, którzy prowadzą pojazdy uprzywilejowane. Ale to oczywiscie nie wszystkie tematy poruszone w najnowszym numerze „Szkoły Jazdy”. Zapraszamy do lektury!