26 kwietnia, 2017

egzamin na prawo jazdy

Jedziemy po bandzie

Drodzy właściciele OSK, może nie płyńmy z wartkim nurtem ministerialnych propozycji, tylko zaproponujmy coś więcej? Pokażmy, że i my mamy wartościowe pomysły!

egzamin na prawo jazdy

Jakość zawsze się obroni!

Stawiam stanowczą tezę, że jeżeli za jakością szkolenia pójdzie wysoka cena za kurs, kandydatów na kierowców nie zabraknie. A i na nowe auto uda się uzbierać. Prowadzę swoją szkołę już cztery lata i nie narzekam. Słyszę jednak jak ci, którzy prowadzą biznes o wiele dłużej ode mnie, narzekają na brak pieniędzy, kursantów i kryzys.

Piotr Cyrwus

Aktor lubiany przez samochody

– Lubię jeździć dobrymi samochodami. Mało tego, samochody mnie lubią! W trakcie mojej kariery zawodowej na planie aktorskim miałem przyjemność jeździć wieloma autami. Począwszy od mercedesa cabrio z 1939 roku przez żuka skończywszy na motocyklu i ciężarówce – mówi w rozmowie ze „Szkołą Jazdy” znany aktor Piotr Cyrwus.

stacja benzynowa

Zapomniane CNG

O kosztach prowadzenia działalności szkoleniowej można pisać niekończące się elaboraty. Ich znaczącą część stanowią oczywiście koszty paliwa zużywanego przez pojazdy. Stosowanie instalacji LPG w oczywisty sposób koszty te obniża. Czy może być jeszcze taniej? Temat instalacji CNG przewijał się już w prasie motoryzacyjnej, jednakże rozwiązanie to nie przyjęło się na naszym rynku. Dlaczego tak się stało? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Bez szkoleń nie będzie bezpieczniej

Dyrektorzy WORD-ów, które wybudowały już ODTJ-oty lub planują to zrobić, wysłali do ministra infrastruktury i budownictwa list. Piszą w nim, że wejście w życie przepisów dotyczących młodych kierowców, planowane na połowę 2018 roku, powinno być terminem ostatecznym. Proponują także poszerzenie szkolenia praktycznego w ODTJ-ocie o dodatkowy, fakultatywny kurs.

social media

Tajemnica skutecznej komunikacji

Marketing w ciągu ostatnich lat diametralnie się zmienił. W komunikatach skierowanych do grupy docelowej w wieku 17-24 nie ma miejsca na utarte frazy marketingowe, które jeszcze kilka lat temu były powszechnie używane. Należy stosować język korzyści. Każde stwierdzenie musi być poparte dowodami.

kobieta jadąca rowerem, ulicą w centrum miasta

Słuchawki. Wydumany problem czy realne zagrożenie?

Poseł PiS Artur Szałabawka chciałby, żeby rowerzystom oraz osobom jeżdżącym na rolkach zabroniono korzystania ze słuchawek, bo rozpraszają ich uwagę i są przyczyną wielu wypadków. Cykliści jednak nie są przekonani, by proponowane zmiany miały czemukolwiek służyć.

kobieta prowadząca samochód, używająca telefonu komórkowego

Komórki na cenzurowanym

W Wielkiej Brytanii podwojono wysokość kary za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, jeśli trzyma się go w dłoni. Teraz niesubordynowanym grozi 200-funtowy mandat i sześć punktów karnych. Ta ostatnia wiadomość oznacza dla niektórych utratę prawa jazdy…