28 września, 2016

Rysownik po samochodowym odwyku

– Wstyd się przyznać, ale jakiegoś nadzwyczajnego talentu do prowadzenia samochodu nie mam. Jestem rozkojarzony, więc co chwilę wjeżdżałem nie tam, gdzie trzeba. Ale problem zaczął się robić, gdy doszło do kilku poważnych wypadków. Więc któregoś pięknego dnia moja żona, córka i mama powiedziały jednogłośnie: dość tego dobrego, musisz oddać prawo jazdy – wspomina znany rysownik Andrzej Mleczko.

Działalność przeregulowana

Na pewno nie jest tak, że wraz ze zniesieniem rygorów wynikających z wpisu do rejestru działalności regulowanej będziemy obserwowali lawinowy wzrost niedociągnięć i zaniżenie poziomu szkolenia. Mało tego, zdecydowana większość uczciwie pracujących koleżanek i kolegów odetchnie z ulgą.

Suzuki baleno

Rynek motoryzacyjny zalewa ostatnio fala nostalgii. Producenci reaktywują auta, które pamiętamy z przeszłości. Tak postąpił między innymi Fiat, prezentując modele 124 i tipo. Podobną strategię zastosowało Suzuki, wskrzeszając model baleno. Samochód ten zaczął być wykorzystywany w ośrodkach egzaminacyjnych w Chełmie i Zamościu, a na przełomie września i października pojawi się również w Nowym Sączu. W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć mu się bliżej.

Rzeszowianie mają poczucie humoru!

W sierpniu w rzeszowskim WORD-zie odbyła się druga edycja konkursu o laur najlepszego instruktora. Wśród konkurencji był test Hanki Mostowiak, czyli zatrzymanie pojazdu przed przeszkodą, którą były kartonowe pudła. Jest to nawiązanie do znanego serialu obyczajowego „M jak miłość”.

Ala ma asa. As ma alkomat

Billboardy z rysunkiem autorstwa Henryka Sawki, znanego polskiego rysownika, satyryka i ilustratora, promują tegoroczną kampanię na rzecz trzeźwości „Nie jeżdżę po alkoholu”, prowadzoną przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w partnerstwie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie. Jej inauguracja odbyła się w lipcu.

autobus

Motoryzacja w polskim wydaniu

Z rankingu „TOP 30 największych producentów z branży motoryzacyjnej z większościowym polskim kapitałem”, przygotowanego przez Bank Zachodni WBK we współpracy z Polską Izbą Motoryzacji i Bisnode Polska, wynika, że polską specjalnością obok wytwarzania części i podzespołów samochodowych jest produkcja naczep, przyczep i zabudów do samochodów ciężarowych oraz autobusów i pojazdów specjalnych.

karta kredytowa

Cena ma decydujące znaczenie

Z raportu „Komfort jazdy”, przeprowadzonego na zlecenie Kongsberg Automotive Pruszków, wynika, że przy podejmowaniu decyzji o kupnie samochodu aż 65 proc. respondentów kieruje się ceną, blisko połowa badanych – mocą silnika, a ponad 40 proc. z nich – marką. Polacy cenią także wygodę wnętrza, klimatyzację oraz komfort siedzenia. Wskazywał na to co piąty respondent.

samochód egzaminacyjny

Unieważnienie po… dwóch latach

Zgodnie z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, urząd marszałkowski, który po dwóch latach od zdania przez kobietę egzaminu praktycznego na prawo jazdy go unieważnił, miał rację.