21 maja, 2014

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

Nowelizacja w Senacie

Na wtorkowym posiedzeniu senacka Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej rozpatrywała ustawę o zmianie ustawy o kierujących pojazdami (druk senacki nr 638, druki sejmowe nr 1957, 2292 i 2292-A).

Maciej Orłoś

Orłoś za kółkiem

Znany dziennikarz i prezenter telewizyjny lubi auta wygodne, bezpieczne, ekonomiczne, najlepiej z napędem na cztery koła. Przede wszystkim jednak takie, gdzie działają wszystkie biegi, bo w maluchach, od których rozpoczęła się jego przygoda z motoryzacją, było z tym różnie.

Forma czy treść?

Znów zrobiliśmy krok w stronę normalności. Jak wielki to był wysiłek i ile czasu nam to zabrało, wiemy już dzisiaj wszyscy. Wystarczy prześledzić sprawozdania z prac specjalnej podkomisji sejmowej, aby ocenić wagę dorobku zawartego w druku 1957.

Neverending story

Obejrzałem kolejny odcinek serialu pt. „Prace podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o kierujących pojazdami”. Od pewnego czasu rozglądam się intensywnie za Mojżeszem, który wyprowadzi nas z tej jałowej rzeczywistości. Pan poseł Leszek Aleksandrzak raczej nim nie będzie, ale trzeba przyznać, że daje dobrą zmianę.

Policja w Elicie

Dzięki współpracy Szkoły Jazdy „Elita” z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej w Świeciu kandydaci na kierowców mają okazję porozmawiać z policjantami na każdy interesujący ich temat. Jest to dodatkowa i bezpłatna godzina kursu. Chętnych nie brakuje.

zaparkowane samochody

Trzy pasy i 40 km/h? To nie dla mnie!

Często jadąc zgodnie z maksymalną dozwoloną prędkością prawym pasem jesteśmy przyczyną nerwów pozostałych kierowców. Ale dlaczego denerwują się na kogoś, kto chce przestrzegać przepisów?

droga

Dwa plus jeden

Dwa pasy w jedną stronę, a jeden w drugą. Po przejechaniu kilku kilometrów zmiana: jeden pas w jedną stronę i dwa w drugą. To rozwiązanie rodem ze Skandynawii. Czy przypadło do gustu polskim kierowcom?

Pana Michała batalia z sądami

Sprawa właściciela Ośrodka Szkolenia Kierowców „Motoklub” w Więcborku, Michała Jóźwiaka, którą opisywaliśmy w grudniowym numerze „Szkoły Jazdy”, cały czas jest w toku. Nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot akcji. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy przyznał się do błędu i wniósł o kasację wyroku do prokuratora generalnego.