5 sierpnia, 2013

Pół roku w bałaganie

Mija właśnie pierwsze półrocze obowiązywania nowej ustawy o kierujących. Przypomnę kilka jej podstawowych mankamentów, z którymi dotychczas nie potrafią sobie poradzić zarówno twórcy, a więc strona rządowa, legislatorzy ? Sejm RP, oraz my, szkoleniowcy.

Tysiąc elek na Warszawę!

Nie chodzi o efektowny tytuł. Chodzi o jakość naszego polskiego życia. Ktoś powie: prawo jazdy to nie całe życie, jest dużo ważniejszych spraw itd., itp. Po pierwsze ? nie da się mówić jednocześnie o wszystkim, po drugie ? mówię o dziedzinie naszego życia, o której mam jako takie pojęcie, po trzecie ? bez prawa jazdy nie ma motoryzacji, a motoryzacja to jeden z fundamentów naszej cywilizacji.

Ania Wyszkoni

W drodze na koncert

Woda mineralna, szminka ochronna i telefon. Bez tych trzech rzeczy pod ręką Ania Wyszkoni nie wyobraża sobie jazdy samochodem. No i jeszcze bez dyktafonu. Dlaczego? Może być pomocny w komponowaniu nowych piosenek.

egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Wewnętrzny na dwa sposoby

Teoretyczny egzamin wewnętrzny możemy przeprowadzić bezpośrednio po zakończeniu nauczania teorii, ale tylko wówczas, gdy odbywało się ono metodą e-learningową. Przy tradycyjnym szkoleniu egzamin powinien odbyć się po całości szkolenia. Taką interpretację uzyskaliśmy z resortu transportu po liście jednego z czytelników, który nie był pewien, jak rozumieć odnoszące się do egzaminu wewnętrznego zapisy ustawy o kierujących pojazdami.

Jazda na wakacje!

Wielu z nas już niedługo spakuje do samochodu mniej lub bardziej potrzebne bagaże i wyruszy na podbój Europy. O czym trzeba pamiętać? Co należy z sobą wziąć? Czego się wystrzegać? Na co być gotowym? Sprawdźmy to.

Tadeusz Jarmuziewicz

Wszystkie grzechy (byłego) wiceministra

Po sześciu latach pracy w resortach infrastruktury i transportu z posadą sekretarza stanu pożegnał się Tadeusz Jarmuziewicz. Jest to efekt ujawnienia serii jego poważnych wpadek. Decyzję podjął premier Donald Tusk.