5 kwietnia, 2011

Janusz Ujma: Czy powróci ORMO?

Człowiek rodzi się wolny i mówimy, że Bóg dał nam wolność, ale i zarazem ustalił Dekalog – co nam wolno, co mamy czynić i czego robić nam nie wolno. Tam za wykroczenia mamy piekło, a tutaj taryfikator kar.

Kulturalna jazda z krakowskim bardem

Kompozytor, pianista, poeta i piosenkarz niegdyś związany z legendarną krakowską Piwnicą pod Baranami w środowisku artystycznym uchodzi za autorytet w dziedzinie motoryzacji. A do tego pamięta imię i nazwisko instruktora, który uczył go jeździć samochodem przed 24 laty!

Grupowo na prawo jazdy

Moda na zakupy grupowe opanowała internet. Na specjalnych portalach pojawiły się oferty kursów prawa jazdy nawet za 650 zł! To psucie rynku! – narzekają szkoleniowcy.

Statystyki zdawalności w poszczególnych WORD-ach w 2010 roku

Coraz trudniej zdobyć prawko

Zdawalność praktycznego egzaminu na prawo jazdy oscyluje w granicach 30 proc. W Ostrołęce szanse na pozytywny wynik jest jak rzut monetą, pół na pół. A w Trójmieście, Zamościu, Włocławku i Pile – jak wyciągnięcie koloru z talii kart – zdaje co czwarty.

Cezary Grabarczyk

Grabarczyk zawiadomił prokuraturę

Ministerstwo Infrastruktury na swojej stronie internetowej opublikowało oficjalny komunikat w sprawie nieprawidłowości w szkoleniach kierowców zawodowych organizowanych przez OZPTD (czytaj poniżej).