Grupowo na prawo jazdy

Moda na zakupy grupowe opanowała internet. Na specjalnych portalach pojawiły się oferty kursów prawa jazdy nawet za 650 zł! To psucie rynku! – narzekają szkoleniowcy.

Zasada tego typu zakupów jest stara jak sam handel i polega na tym, że jeśli kupujesz hurtem, to kupujesz tanio. W przypadku zakupów grupowych nie jest to jedna osoba kupująca dużą ilość towaru, ale zorganizowana grupa ludzi, która deklarując chęć zakupu określonej ilości towaru, dostaje pokaźny rabat. W organizacji takich grup pomaga internet, a dokładnie wyspecjalizowane portale internetowe, których na rynku przybywa. Logując się tam, mamy dostęp do zniżek na oferowane towary i usługi. Dla firm, jak się okazuje, może być to znakomity sposób na promocję swoich produktów albo antyreklama i mnóstwo nieprzyjemności.

 

Nie kupisz od ręki

Same aukcje wyglądają tu podobnie jak na znanych wszystkim portalach aukcyjnych (Allegro, eBay). Żeby jednak stać się szczęśliwym nabywcą np. ekspresu do kawy lub kolacji w restauracji tańszej o 50 proc., trzeba znaleźć się w grupie chętnych. Informację o liczbie osób, które są zainteresowane daną ofertą, oraz o tym, ilu chętnych jeszcze potrzeba, żeby zakup został sfinalizowany, są dostępne na stronach. Trzeba się spieszyć, bo czas na skorzystanie z oferty jest zwykle ograniczony. Rządzi tu zasada, że kto pierwszy, ten lepszy.

Na aukcji jest również zwykle opis dotyczący oferty. Znajdziesz tam informację dotyczącą ważności wylicytowanego bonu na usługę lub towar, liczby osób mogących z bonu skorzystać oraz dane dotyczące firmy zgłaszającej ofertę. Wszystkiego nie sposób wymienić, gdyż zasady obowiązujące na poszczególnych portalach nieco różnią się o siebie. Jedno pozostaje niezmienne: znajdzie się grupa ludzi, to będzie rabat. To oczywiście korzyść dla klienta, a co z firmami, które oferują tam swoje usługi? Zapytaliśmy o to Marcina Szałka, country managera Groupon Polska, jednego z najpopularniejszych portali. – Groupon udostępnia swoim partnerom ogromne narzędzie marketingowe, które jest bardzo efektywne, a jednocześnie nie wymaga dużego zaangażowania z ich strony. Cała logistyka, grafika i know-how jest po stronie Grouponu. A kryteria, które należy spełnić, to jednorazowe udzielenie minimum 50 proc. zniżki i moce przerobowe, aby dobrze obsłużyć klienta pozyskanego dzięki Grouponowi. Portal w ciągu jednego dnia generuje bardzo mocny marketing – np. w Warszawie wysyła dedykowaną ofertę do ponad 600 tys. osób, nie pobierając przy tym żadnych opłat (podobna kampania marketingowa w innych kanałach kosztowałaby co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych). Portal rozlicza się z partnerami na zasadzie podziału przychodów ze sprzedaży.

 

Szkolenia weszły do oferty

Chociaż zróżnicowanie produktów na portalach grupowych stale się zwiększa, to najwięcej znajdziemy tam usług. Wiąże się to z faktem, że łatwiej znaleźć chętnego na strzyżenie włosów w określonym zakładzie, niż na konkretny model telewizora. Póki co oferta na towary jest po prostu zbyt uboga. Wśród usług coraz więcej ofert dotyczy szkoleń. – W ofercie Grouponu pojawiały się już zarówno szkolenia „miękkie” ze sfery psychoedukacyjnej, jak i wyspecjalizowane na naukę obsługi komputera, sternika motorowodnego czy kursu pilotażu – tłumaczy Szałek. – Cieszą się ogromnym zainteresowaniem użytkowników i będą dostępne również w przyszłości.

Właśnie wśród wspomnianych kursów specjalistycznych coraz częściej pojawiają się szkolenia z zakresu prawa jazdy. Zwykle jest to podstawowy kurs na kat. B. Taką ofertę postanowił za pośrednictwem portalu Groupon.pl zamieścić właściciel Auto Szkoły, która posiada siedzibę w Bydgoszczy oraz oddział w Warszawie. Korzystający z tej oferty mogli odbyć kurs kat. B. nie za 1300 zł (pełna cena kursu w warszawskim oddziale Auto Szkoły), ale za 650 zł, czyli aż o 50 proc. taniej! Dodatkowo druga osoba mogła również liczyć na rabat, tyle że w wysokości 20 proc., i na tej drugiej osobie ośrodek miał zarabiać. Docelowo jednak jest to forma promocji. Jak komentuje Jakub Kaługa, właściciel Auto Szkoły, kwota 650 zł ma jedynie pokryć koszty szkolenia. Według danych dostępnych na stronie aukcji, z oferty skorzystało 346 osób. To sporo, zważywszy że w sumie bonów było 350. Co więc mogła zyskać Auto Szkoła? Szałek: – Z perspektywy szkoły jazdy dzięki pozyskaniu klientów po niższej cenie kursu szkoła ma możliwość wygenerowania dodatkowych zysków. Dzieje się tak, gdy kursant dokupi godziny doszkalające, gdy szkoła użycza powierzchni reklamowej na swoich samochodach (rozliczenie kilometrowe) lub gdy dzięki zadowolonym kursantom poprzez dalsze rekomendacje szkoła pozyska nowe grono klientów.

 

 

Łatwo się przeliczyć

Jak się jednak okazuje, w praktyce z korzyściami bywa różnie. – Z Grouponem wszystko jest fajnie, ale trzeba to mocno przemyśleć – mówi Kaługa. – Mieliśmy pierwszą akcję w Bydgoszczy, tam sprzedane zastały 24 bony. Większość przyprowadziła znajomych, więc ogólnie zrobiliśmy 56 kursów i wszystko było super. Akcja przebiegła bardzo fajnie. Potem chcieliśmy wejść na rynek warszawski. Wykorzystaliśmy Groupon, aby się rozreklamować, jednak nikt nie był przygotowany na obsługę takiej liczby osób, która się zgłosiła. Telefon dzwonił przez dwa tygodnie od rana do wieczora, nie byliśmy w stanie odbierać takiej ilości połączeń. Maile zresztą też były zapchane. Nie byliśmy na to zupełnie gotowi.

Internauci szybko zareagowali. Na temat firmy natychmiast pojawiły się komentarze na portalu Facebook. Klienci narzekali, że z firmą brak jest kontaktu, a jeśli już, to ciężko jest umówić się na konkretny termin. Zareagował również sam Groupon. – W przypadku wspomnianej Auto Szkoły Groupon wsparł partnera logistycznie, pośrednicząc w umawianiu kursów – mówi Szałek. – Ostatecznie tylko 28 z 346 osób zdecydowało się na zwrot bonów. W trudnych sytuacjach biuro obsługi Groupon przyjmuje rolę pośrednika i rozjemcy, tak aby przede wszystkim klienci byli zadowoleni.

Internauci byli w wielu przypadkach bezlitośni i zaczęli nawet podejrzewać, że firma obraca wpłaconymi pieniędzmi. – My niczym nie obracamy – protestuje Kaługa. – Groupon daje nam dopiero pieniądze, kiedy kursant już chodzi na kurs i daje nam kupon. My nie byliśmy po prostu w stanie obsłużyć takiej liczby klientów. W przypadku Warszawy był to klasyczny samobój.

Negatywne zdanie na temat umieszczania kursów na prawo jazdy na portalach z zakupami grupowymi mają szkoleniowcy zrzeszeni w Regionalnym Stowarzyszeniu Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców w Bydgoszczy, gdzie akcja promocyjna z Grouponem zakończyła się sukcesem. – Nie rozumiem, o co tutaj chodzi – mówi Jerzy Kociszewski, wiceprezes RSWOSK. – Koszty wynajmu samochodu z instruktorem są wyższe niż zaproponowana cena za kurs (650 zł – przyp. red.). Gdzie są pozostałe koszty związane z prowadzeniem OSK? Gdzie jest zysk? To się ewidentnie kwalifikuje do kontroli przez UOKiK. Mogę to zrozumieć jako formę reklamy. Orientowałem się jak działa Groupon i wiem, że narzuca on upust cenowy na poziomie minimum 50 proc. Pan Jakub mógł jednak ograniczyć liczbę osób, jeżeli chciał zrobić sobie reklamę. Mógł przeszkolić 10 czy 20 osób i to byłoby ok. Ale gdy ktoś decyduje się na przeszkolenie kilkuset osób, a takie informacje mam, to dla mnie jest to głupota, która spowodowała całkowite rozchwianie rynku. W sytuacji kiedy jest głęboki niż demograficzny, dosięga nas kryzys ekonomiczny, a w Bydgoszczy jest już około 100 ośrodków szkolących, ktoś wchodzi na rynek z ceną 650 czy 700 zł. To jest szczyt głupoty, bo nie podejrzewam właściciela tej firmy o inne celowe działania.

Przedstawiciel Grouponu uważa obawy dotyczące psucia rynku za nieuzasadnione, bowiem zasady umieszczania ofert na serwisie Groupon.pl są jego zdaniem transparentne i zgodne z normami uczciwej konkurencji. – Podstawowym kryterium jest udzielenie internautom minimum 50-procentowej zniżki – tłumaczy Szałek. – Firmy traktują współpracę z nami jako reklamę swoich usług. Oferowana zniżka nie ma i nie powinna mieć wpływu na jakość oferowanej usługi. We współpracy z partnerami kładziemy mocny nacisk na dobrą obsługę klienta i podkreślamy jej wagę. Jest to zarówno w naszym interesie, jak i interesie partnera. Tylko od tego zależy, czy dany klient zostanie na dłużej i będzie lojalny w przyszłości.

 

Mierzyć siły na zamiary

Jakub Kaługa przyznaje, że dla nich akcja z Grouponem stała się antyreklamą i przestrzega za swoim przykładem, że trzeba mierzyć siły na zamiary. Jak sam mówi, nie sztuką jest wziąć stu kursantów, trzeba ich jeszcze dobrze obsłużyć. Oni mają nas przecież potem polecić, a nie krytykować po mieście. Poza tym trzeba przygotować się pod względem obsługi klienta na tym pierwszym etapie, kiedy kursanci się zapisują. Kiedy na tym etapie zawalimy sprawę, to można sobie tylko zaszkodzić. – Nam niestety na początku nie poszedł za dobrze ten pierwszy kontakt i teraz musimy się starać, aby odzyskać dobre imię – mówi Kaługa. – Z Grouponem się dobrze współpracuje, jest to dobra idea, ale mówiąc szczerze, chyba nie dla tej branży. To się sprawdza na obiad w restauracji czy wyjście do kina, ale raczej nie przy kursie prawa jazdy. Ludzie na podjęcie decyzji mają tylko 24 godziny i często nie do końca przemyślą zakup.

Właściciel Auto Szkoły zapewnia, że na razie nie planuje dalszej promocji swojej firmy za pomocą portali grupowych zakupów.

Maciej Piaszczyński

 

83 komentarze do “Grupowo na prawo jazdy”

 1. Głupich nie sieja sami się rodzą. 30godz.X40zł………są tacy co wychodzi im 650 zeta.Zajęcie teoretyczne to już pikuś,mogą być za 1 zeta w sali, gdzie są rozpisywane dla 25 OSK :-))))))

  1. W związku z tym artykułem pragnę nadmienić, że jestem BARDZO niezadowolona z usług Autoszkoły. Brak komunikacji, materiałów naukowych , odwoływanie zajęć, brak lekarza przez 1,5 miesiąca. Od miesiąca nieodpowiadanie na maile, telefony, smsy! Mam już dosyć takiej fuszerki i w dniu dzisiejszym złożyłam reklamację do Grouponu oraz skontaktowałam się z Urzędem ochrony konkurencji i konsumenta aby powzięli odpowiednie środki względem szkoły jazdy. Jesteśmy przecież klientami! A klientów się tak nie traktuje!

   1. Jest mi przykro, ze tak wyszło, bo od początku (30.12.2010- kupiłam kupon) byłam bardzo cierpliwa i znosiłam problemy z kontaktem z Panem Jakubem, jednakże w dniu dzisiejszym, kiedy od 2 tygodni nie mogę zastać Pana w biurze a telefonu Pan nie odbiera (13.04.2011 pomiędzy godzinami 10 a 14 dzwoniłam do Pana ze 100 razy- sygnał był, ale nikt nie odbierał) i włacza się sekretarka, co mnie naraża na dodatkowe koszta wybrałam się dzisiaj do biura na Bartyckiej CHORA NA ZAPALENIE OSKRZELI i co? Biuro WYJĄTKOWO jutro będzie czynne. Ze swoich informacji wiem, ze nie jestem jedyną osobą z kursu na bartyckiej, która jest tak poirytowana „polityką” tej firmy. Mam nadzieję, ze dostanę niezwłocznie zwrot pieniędzy i zaświadczenie o odbyciu kursu teoretycznego i już nigdy o autoszkole nie usłyszę.

    1. Witam, mam dokładnie ten sam problem. Moja cierpliwość się skończyła. Napisałem do groupona o zwrot pieniędzy. Nie polecam tej Autoszkoły . Nie byli wogóle przygotowani na tak dużą liczbę klientów, a do tego ten kontakt…porażka.

   2. Hehehe u mnie była Pani z Groupona i też oferowała sprzedaż hurtową, oprócz bezsensownej ceny jaką musiałbym umieścić na ich portalu, nie 650 zl a już nawet 750zł,. która także jest samobójem, to szanowna organizacja Groupon pobiera prowizję w wysokości 50%ceny wystawionej na portalu. Czyli miałbym przeprowadzić kurs za 325zł. ???????? Pani z Groupona usilnie przekonywała mnie, że będzie mi się to opłacało:)))) ubawiłem się:) pozdrawiam

    1. Witam:)
     Zalecam uważać na portal Groupon. Ich przedstawiciele są bardzo nachalni i próbują ;przekonać do zamieszczenia oferty na ich portalu na warunkach poniżej progu rentowności, mówiąc, że to się oplaca. Ponadto chcą wysokie prowizje. Brak podejścia do negocjacji. Polecam inne portale grupowe, takie z, którymi można rozmawiać.

   3. finalnie wystąpiłem z reklamacją, kurs rozpocząłem w innej szkole i już go kończę. szukając tej innej, najbardziej odpowiedniej, obdzwoniłem kilka szkół w Warszawie – ludzie nie wierzyli w to co ode mnie słyszeli. ze współpracy z p. Kaługą zrezygnowała nawet instruktorka jazdy, z którą miałem kontakt i nie chodzi tylko o pieniądze, ale też o bariery kontaktowe i nie stawianie się na umówione spotkania. to, że p. Kaługa ma świadomość samobója nic nie znaczy, bo klienta i tak miał w d… szczeniackie podejście do klienta i prowadzenia biznesu – szczyt głupoty, jak trafnie określił to wiceprezes RSWOSK

   4. nawet w tym artykule Pan Kaługa gada głupoty o przeciążonych telefonach, które cały czas dzwonią – nieprawda. telefon był włączany raz w tygodniu na kilka godzin a dokładnie na 4, albo i nie. tak samo z biurem – często nie było otwierane w ogóle. Pan Kaługa jak chciał się skontaktować to potrafił, ale tylko wtedy, kiedy poczuł się obrażony, wtedy dzwonił żeby wyjaśniać sprawę, ale nie sprawę kursu niestety, bo nagle się okazywało, że o tym to dopiero za tydzień albo jutro albo jeszcze coś. i oczywiście nie oddzwaniał, podając głupie wytłumaczenia, że niby mam blokadę na odbieranie połączeń od niego – bzdura.

   5. zakupiłem na Grouponie kurs na prawo jazdy kat B dla syna w bydgoskiej szkole Szkol-Mot. To był błąd!Właściciel dużo gorzej traktuje kursantów z Grouponu.Każe im siedzieć na tylnej kanapie auta z mapą miasta i ma śledzić trasę.Jego technika nauki polega na: Wsiadaj i jedź.Nie tłumaczy w jaki sposób parkować,z którego pasa skręcać na rondach itd.Syn ma już wyjeżdżone 20 godzin i nadal nie wie z którego pasa na rondach może skręcać,a z którego nie. Nie miał nawet jazdy po łuku!Testy wewnętrzna robi w aucie na kolanach,gdy na stronie szkoły jazdy Szkol-Mot właściciel chwali się symulatorem jazdy,komputerami,rankingiem szkół jazdy gdzie jest na 3-4 miejscu-lecz jest to ranking z 2008 roku!Odradzam potencjalnych kursantów do zakupu kursu w Bydgoskiej szkole jazdy Szkol-Mot! Czy kursant ma możliwość rezygnacji z dalszych godzin jazdy i poproszenia właściciela szkoły o zwrot pieniedzy za niewykorzystane godziny i przejścia do innej szkoły???

    1. Pana syn Michał Alichniewicz jeszcze nie dojrzał do tego aby uczęszczać na kurs prawa jazdy ponieważ nie potrafi współpracować w grupie (grupon) i przestrzegać regulaminu OKK Szkolmot, z którym się zapoznał i podpisał osobiście na spotkaniu organizacyjnym w Pana obecności.
     Wyręcza się ojcem zamiast samodzielnie rozwiązywać problemy. (samodzielne kierowanie pojazdem jeszcze go przerasta). Przyjęte metody nauczania sprawdzają się od wielu lat i przynoszą zamierzone efekty – Właściciel OKK Szkolmot

    2. Panie Jacku Alichniewicz Pana syn jest wiecznie niezadowolony. Jeszcze się taki nie narodził który by wszystkim dogodził. Pana syn zachowuje się jak pępek świata. Na drodze obowiązują zasady ruchu drogowego podobnie jak w życiu nie ma równych i równiejszych. Jeżeli chce Pan pomóc synowi powinien Pan go przekonać aby wziął udział w „V Rajdzie Brdy do Rezerwatu Cisy Staropolskie” -trasa Bydgoszcz-Koronowo-Zamrzenica-Wierzchucin –Wierzchłas- Tuchola-Bydgoszcz organizowany w dniu 23.06.2012., miejsce zbiórki Stary Rynek w Bydgoszczy (Organizator Rowerowa Brzoza).
     Zapraszam – Właściciel OKK Szkolmot. cdn

     1. Kursanci!!!Szkolmot Marek Taczkowski nie respektuje zasad!!!!
      Kursanci macie prawo zrezygnowania ze szkolenia domagając się zwrotu pieniedzy za niewykorzystane godziny!!!!! Właściciel Pan Marek Taczkowski z pewnością nie odda,więc należy złożyć pozew cywilny w sądzie!!!!!
      W lipcu 2012 pierwszy pozew został żłożony przeciwko OKK Szkolmot Marek Taczkowski!!!!!

      1. Panie Jacku Alichniewicz Pana syn Michał Alichniewicz na V Rajdzie Rowerowym będzie miał okazję wykazać się swoimi umiejętnościami jazdy w grupie i zademonstrować znajomość przepisów ruchu drogowego – abecadła drogowego. (zabrać należy dowód osobisty). W czasie rajdu nikt nie będzie się a niego strasznie wydzierał.
       Trasa jest tak zaplanowana, że nie będzie musiał samodzielnie przejeżdżać przez ronada. Myślę, że abecadło Pana syn wykuł na pamięć i na pewno sobie poradzi pod warunkiem , że będzie potrafił myśleć samodzielnie i logicznie bez Pana pomocy. Myślę , że Pana syn nie jest ubezwłasnowolniony, potrafi po męsku podjąć decyzję i pokonać swoje słabości.
       Zapraszam – Właściciel OKK Szkolmot.

      2. Jeżeli będzie Pan Panie JACKU ALICHNIEWICZ takie bajki wypisywał pod różnymi pseudonimami np. Ex kursant (można sprawdzić adresy IP), to jest prowokacja. To żadna szkoła jazdy nie przyjmie Pan syna Michała Alichniewicz (pełnoletniego maminsynka), kto będzie chciał uczyć pełnoletniego MAMINSYNKA… SKARŻEPYTĘ, SKARŻEPYTĘ. Proponuję nauczyć się współpracować w grupie, uważnie słuchać poleceń instruktora prowadzącego, a jak to jest za trudne to zapisać się na kurs haftu artystycznego, gotowania na gazie.
       Lepszy jednak byłby kurs wędkowania na jeziorze. Jak nie będą brały ryby to można napisać skargę do króla Neptuna lub złotej rybki. Jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził. Proszę pamiętać, że po bombie atomowej samochód jest najniebezpieczniejszą bronią.
       Właściciel OKK Szkolmot

     2. W związku z niedopełnieniem obowiązku,który ciąży na właścicielu szkoły jazdy Szkolmot(brak placu manewrowego,rygorystyczne naruszanie procedur jako instruktor, nie wyjaśnianie kursantowi podczas jazdy podstawowych zasad poruszania się itd) będzie składany pozew sądowy.W związku z tym poszukuję osób,które nie są zadowolone ze szkoły jazdy Szkolmot i chciałby zrezygnować z ich usług domagając się zwrotu pieniędzy za nie wykorzystane godziny o kontakt.W większości dotyczy to osób którzy zakupili kurs prawa jazdy na Grouponie!!! Składając pozew zbiorowy możemy więcej i szybciej uzyskać ,a nieżeli indywidualnie. Kontakt: [email protected] 500-147-530

      1. Panie Jacku Alichniewicz jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził.
       Pana syn Michał Alichniewicz jest osobą pełnoletnią, posiada podstawowe wykształcenie oraz podstawową umiejętność czytania i pisania w związku z tym może rozpocząć kurs prawa jazdy.
       Myślę że nie jest przez Pana osobą ubezwłasnowolnioną w związku z tym potrafi po męsku rozmawiać z instruktorem prowadzącym, a nie skarżyć innym osobom i rozczulać się nad swoimi słabościami.
       Po bombie atomowej samochód jest najniebezpieczniejszą bronią.
       Chcąc uzyskać prawo jazdy „ pozwolenie na broń” kandydat na kierowcę powinien być tak jak w sporcie: pracowity, zdyscyplinowany wewnętrznie, uczciwy, sumienny, rzetelny, odpowiedzialny , kulturalny, karny, pokorny, samodzielny, a przede wszystkim powinien mieć umiejętność współpracowania w grupie (Grupon).

       1. Tak samo w grupie jak i na drodze obowiązują zasady, których powinniśmy przestrzegać. Jeżeli ktoś nie potrafi dopasować się do grupy powinien zapisać się na kurs haftu artystycznego, kurs gotowania na gazie albo kurs tańca towarzyskiego(nie sportowego), a jak już dojrzeje i będzie samodzielny to powinien ubiegać się o prawo jazdy „pozwolenie na broń”.
        Nadopiekuńczy rodzice wyrządzają wielką krzywdę swojemu dziecku.
        Dziecko za to i tak nie podziękuje tylko to wykorzysta manipulując nadopiekuńczymi rodzicami i opiekunami.
        Jeżeli już pisze Pan Panie Jacku Alichniewicz na forum to wypadało by pisać zgodnie z prawdą, a nie preparować zarzuty, które nie są faktem. W moim ośrodku wszystkie procedury są spełnione i przestrzegane.

       2. To co Pan napisał na forum to manipulowanie innymi ludźmi,
        pomówienia i szkalowanie dobrego imienia firmy, pracowników i współpracowników, których jest wielu.
        Będzie miał Pan okazję się wytłumaczyć gdyż jako Właściciel OKK Szkolmot oddaję sprawę do sądu.Nauczyciel zawodu kierowcy powinien skoncentrować się na rzeczach istotnych a nie zajmować się niańczeniem niedojrzałych emocjonalnie nastolatków. Jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził.W naszej szkole nie ma takich przypadków, które Pan złośliwie opisał.
        A nauczyciel zawodu kierowcy nie może oczekiwać wdzięczności od dłużników.
        Z poważaniem Właściciel Ośrodka Kształcenia Kierowców Szkolmot

        1. Jakie dobre imie? Przecież OKK Szkolmot Marek Taczkowski od dawna nie ma już dobrego imienia!!! A gdy został złożony pozew do Sądu w Bydgoszczy przeciwko pańskiej szkole jazdy za niedotrzymywanie postanowień regulaminu,będzie Pan mógł umieścic sobie wyrok na swojej stronie internetowej 🙂
         A teraz informacja do potencjalnych kursantów!!!
         Pamiętajcie,że macie możliwość rezygnacji z szkolenia w szkole jazdy do której się zapisaliście w trakcje jego trwania,domagając się zwrotu karty przeprowadzonych zajęc,zaswiadczenia lekarskiego oraz..zawrotu pieniedzy za niewykorzystane godziny jazdy!!! Czego własciciel Szkolmot-u Marek Taczkowski nie czyni!!! więc zapisujecie się do Szkolmot na własne ryzyko!!!
         Dlatego dnia 10.07.2012 został złożony pozew sądowy przeciwko włascicielowi Szkolmot.

       3. Gdzie jest zysk
        W nawiązaniu do Pana wypowiedzi.
        Na ostatnim zebraniu RSWOSK próbowałem z Panem rozmawiać ale udawał Pan bardzo znudzonego | rozumiem Pan prezentuje inny poziom |
        Panie w-ce prezesie RSWOSK Jerzy Kociszewski zamiast siedzieć w biurze i liczyć pieniądze, prowadzić kursy dla instruktorów w WORD Bydgoszczy z towarzyszami egzaminatorami (myślę gdzie jest etyka zawodowa) powinien Pan zademonstrować swój kunszt i przeszkolić samodzielnie chociaż 300 kursantów (sierżant karze to niech sierżant pokaże), to może obniżyłby Pan koszty prowadzenia Swojego Ośrodka i pomógł młodym, bezrobotnym ludziom tylko proszę pamiętać o etyce zawodowej.
        Z poważaniem
        Szofer, Intruktor, Właściciel OKK Szkolmot Marek Taczkowski

       4. GDZIE JEST ZYSK ?
        W nawiązaniu do Pana wypowiedzi wywołał mnie Pan do tablicy, postaram się jeszcze raz odpowiedzieć na Pana pytanie. Na ostatnim zebraniu RSWOSK próbowałem z Panem rozmawiać ale udawał Pan bardzo znudzonego (rozumiem Pan reprezentuje inny poziom). Panie v-ice Prezesie RSWOSK i właścicielu OSK Modraczek Jerzy Kociszewski.
        Zamiast ponownie publiczne donosić do UOKIK, siedzieć w biurze i liczyć na bardzo dobry wynik finansowy firmy (OSK Modraczek chyba nie jest Przedsiębiorstwem Handlowym jak supermarket).
        Z poważaniem Szofer, Instruktor, Właściciel OKK Szkolmot Marek Taczkowski

        1. Jest Pan prostakiem,chamem i gburem!!! Niech wszyscy się dowiedzą,że jeden z pańskich kursantów złożył na Pana szkołe jazdy OKK Szkolmot pozew za to że Pan oszukał swojego kursanta!!! Nie oddał Pan należnych pieniędzy!!! Miejmy nadzieje,że szybko otrzyma Pan wyrok sądowy i wszyscy się przekonamy jaki z Pana człowiek -oszust!!!

         1. Kto pisze o prostactwie i chamstwie?????
          Proszę podać swoje nazwisko!!!
          Dlaczego wstydzisz się człowieku swojego nazwiska? Ujawnij się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          Pisanie anonimowo to nie jest chamstwo?????????????????????????????????????????????

         2. Paie Jerzy Kociszewski proszę porozmawiać z nieuczciwym windykatorem Jackiem A. (ex kursant, fordoniak, ojciec, Agnieszka, Kasia, perfekt-plus,kolega z konkurencji, Jacek, były kursant,pigula,mati,kasiafilipka,piur,vikki,ojciec kursanta, perfekt-plus,xxx, viola, były kursant, jacek-euco, anomim, kursant życzliwy, ostrzeżeie, Barbi) morze znajdzecie nić porozumienia?

        2. C.d.
         Panie Kociszewski Właścicielu OSK Modraczek zamiast prowadzić kursy dla instruktorów w WORD w Bydgoszczy, z towarzyszami egzaminatorami państwowymi (myślę gdzie jest etyka zawodowa) mógłby Pan zademonstrować swoim kolegom instruktorom swój kunszt i przeszkolić samodzielnie chociaż 300 kursantów, którzy zaliczą egzamin pozytywnie za pierwszym podejściem (sierżant karze, to niech sierżant pokażę ). To może obniżyłby Pan koszty prowadzenia swojego ośrodka, a przede wszystkim POMÓGŁ MŁODYM BEZROBOTNYM LUDZIOM ZDOBYĆ ZAWÓD |rozumiem nie jest Pan filantropem |. Tylko proszę pamiętać o etyce zawodowej. cdn
         z poważaniem Szofer, Instruktor, Właściciel OKK Szkolmot Marek Taczkowski

        3. GDZIE JEST ZYSK C.D. Panie Jerzy Kociszewki Właścicielu OSK Modraczek myślę, że osoby zajmujące się szkoleniem kandydatów na kierowców mają Misję do spełnienia (BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO). Jeżeli Pan to zrozumie to nie będzie się musiał Pan zastanawiać „o co tutaj chodzi”. W związku z Pana wypowiedzią na łamach czasopisma „Szkoła Jazdy” w artykule „Grupowo na prawo jazdy”, proszę aby Pan przeprosił na łamach forum tych których Pan obraził swoją wypowiedzią, jeżeli Pana czymś uraziłem to przepraszam.
         Z poważaniem
         Szofer, Instruktor, Właściciel OKK Szkolmot Marek Taczkowski
         P.S.
         Całkowite rozchwianie rynku to szkolenie bezrobotnych instruktorów do czego się Pan przyczynia tego postępowania nie potrafię zrozumieć.

         1. Ja również miałam tę wątpliwą przyjemność nauki w szkolmocie…TRAGEDIA!!!! NIE POLECAM!!!!!Mam wrażenie,że opinie pozytywne na temat tej szkoły pisał sam pan Taczkowski lub (zastraszeni) jego pracownicy!Tekst typu „samochód to nie zabawka,to śmiertelna broń w rękach nowicjusza..” itp to słowa pana M.T.,które powtarzał na każdej lekcji jadąc z kursantami!Ten pan żyje w jakimś wyimaginowanym świecie,gdzie chamstwo i poniżanie to chleb powszedni,gdzie grzeczne zwroty są obce i nienormalne!
          Ja wyjeźździłam w tej szkole 32 godziny,na żadnej z nich nie miałam parkowania równoległego tyłem,które wymagał ode mnie na egzaminie wewnętrznym! W końcu odważyłam się zrezygnować z dalszej nauki w tej szkole i przeniosłam się do pana Marka Mikołajewskiego!Dopiero tutaj poznałam przyjemność z jazdy autem!Egzamin zdałam bez większych problemów!!!
          LUDZIE TRZYMAJCIE SIĘ OD TEJ SZKOŁY JAK NAJDALEJ!!!!!!(dobrze Wam radzę!)

          1. Panie Agencie Jacku Alichniewicz nieładnie kopiować anonimy!!!!!
           Panie Jacku Alichniewicz nieładnie kopiować anonimy!!!!!!!! Pan jest zdolnym pisarzem i to jest dla Pana czymś normalnym. Cwaniaku przestań kopiować anonimy!!!! Wylecz się ze swojej obsesji!!!!

         2. Tragedia!! O różnych szkołach jazdy słyszałam, ale czegoś takiego nigdy!! Poniżanie, agresywne podejście i dziwne „triki”. Np. stoi się na światłach i za chwilę ma się skręcić w lewo, to nie mogłam kierunkowskazu włączać zanim nie ruszę, ze względu na niby ekonomię. Bał się, że lampka kierunkowskazu za 2 zł. się przepali pewnie. Najgorsze też było jak jeździłam i nagle wyrywa mi kierownicę, nie wiedziałam dlaczego i pytam się, ale w odpowiedzi dostałam jakąś niemiłą ironię, co było na porządku dziennym u Pana M.T. W końcu wywnioskowałam, że ta cała panika była dlatego, że najechałabym prawie na dziurę. Tragedia!!!!!!! Wiele by tu pisać, ale szkoda słów. Zaznaczyłam drugie podejście dlatego, że zdawałam 2 razy u niego, po czym moja cierpliwość się skończyła i zmieniłam szkołę. W tej drugiej zdałam od razu 🙂

          1. Panie Jacku Alichniewicz nieładnie kopiować anonimy!!!!!
           Panie Jacku Alichniewicz nieładnie kopiować anonimy!!!!!!!! Pan jest zdolnym pisarzem i to jest dla Pana czymś normalnym. Cwaniaku przestań kopiować anonimy!!!! Wylecz się ze swojej obsesji!!!!
           Panie Jacku Alichniewicz kopiując pomylił Pan nadawcę.

         3. Wypowiedź właściciela SZKOLMOT Marek Taczkowski o potencjalnych kursantach !!!!
          Zanim kupi Pan zniżkowy voucher na stronie zakupów grupowych, radzę się bardzo dobrze zastanowić. Prezenty powinien Pan robić swojemu dorastającemu synowi w supermarkecie, to nie będzie miał Pan złudzeń. Pan i Pana syn jeszcze tego nie rozumiecie. Pieniądze nie są najważniejsze, dlatego liczba miejsc była ograniczona. A Pana syn zmarnował voucher. Dlatego jeszcze raz powtarzam zanim zakupi Pan kupon na stronie zakupów grupowych dot. kursu na prawo jazdy proszę się 5 x zastanowić. To nie jest okazja tylko ukłon w stosunku do młodych, ambitnych, pracowitych, uczciwych, sumiennych, lojalnych młodych ludzi chcących się czegoś nauczyć. Robiąc prezent swojemu synowi był Pan pazerny, skąpy, chciwy, wyrachowany itd.

          1. Nie ładnie wyzywać ludzi,którzy kupują na stronie zakupów grupowych od chciwych,pazernych,wyrachowanych,skąpych itd!!!! Wszyscy już wiemy dlaczego Pan umieszcza swoje „super”oferty na ich stronie!!! Szuka Pan naiwnych,którzy dają się nabrać na „super” promocję-jak i ja zrobiłem.Ale nie mogą się z niej wycofać,gdyż nie respektuje Pan z obowiązującego prawa Dz.U.217. o możliwości rezygnacji. Pokazał Pan w tej chwili swoją prawdziwą twarz,jak Pan traktuje i za kogo uważa ludzi którzy zapłacili w promocyjnej cenie pańską usługę jaką jest kurs prawa jazdy w SZKOLMOT!!!! Gratuluję..właśnie „strzelił „Pan sobie w tym momencie w kolano 🙂 A propos potrzeby posiadania prawa jazdy to z pewnością nie będzie Pan sugerował po co komu ono jest potrzebne.!!! Proszę zapamiętać,że: Pan jest dla ludzi(kursantów), a nie Kursanci dla Pana-jak to Pan podkreślał w biurze!!!!!

           1. NIE POLECAM!!! Nie dość,że Pan Taczkowski zachowuje się jak były wojskowy,
            krzyczy na kursantów, jeśli tylko ma zły humor – to uważa, że mu wolno. Przecież
            my idąc do jego szkoły powinniśmy być wdzięczni za to, że zechciał nas „przyjąć
            pod swoje skrzydła” ( tak uważa właściciel szkoły) i dlatego nie powinniśmy się
            go o nic pytać, ani narzekać nie wspomnę o jakiejkolwiek próbie rozmowy- która
            kończy się zignorowaniem problemu- bo Pan M.T jest wszystkowiedzący.

            1. Poza tym
             właściciel SZKOLMOTU ma tendencję do notorycznego spóźniania się i to często
             nawet 20 minut.Jeśli umawiasz się z kimś na konkretną godzinę- to jak to o Tobie
             świadczy, że się spóźniasz?? Rozumiem raz, czy dwa razy, ale nie za każdym
             razem. Należy też dodać, że jeśli chcecie szybko zrobić prawo jazdy to na pewno
             nie w SZKOLMOCIE. Tam jeździ się bardzo często tylko po pół godziny – oczywiście
             o tym, że będziesz jeździć tak krótko dowiadujesz się dopiero w dniu przybycia.
             Zajęcia teoretyczne nie są zbyt ciekawie prowadzone- często polegają na
             puszczaniu filmu instruktażowego z kasety ( po co się wysilać i mówić o
             istotnych sprawach, kiedy można puścić film…)
             Jeśli macie duuuuużo wolnego czasu i nie macie co z nim zrobić, a do tego
             lubicie jak na Was krzyczą to ta szkoła jest dla WAS. Całej reszcie serdecznie
             odradzam!!!!

            2. Panie Jacku Alichniewicz nieładnie kopiować anonimy!!!!!
             Panie Jacku Alichniewicz nieładnie kopiować anonimy!!!!!!!! Pan jest zdolnym pisarzem i to jest dla Pana czymś normalnym. Cwaniaku przestań kopiować anonimy!!!! Wylecz się ze swojej obsesji!!!!

            3. Panie Jacku Alichniewicz nieładnie kopiować anonimy!!!!! Panie Jacku Alichniewicz nieładnie kopiować anonimy!!!!!!!! Pan jest zdolnym pisarzem i to jest dla Pana czymś normalnym. Cwaniaku przestań kopiować anonimy!!!! Wylecz się ze swojej obsesji!!!! Panie Jacku Alichniewicz kopiując pomylił Pan nadawcę

              1. Omijajcie OKK Szkolmot Marek Taczkowski!!!! W tej szkole nie respektują podstawowych zasad uczciwości!!!! Kursant rezygnujący ze szkolenia-zgodnie z prawem ma możliwość zmiany szkoły jazdy domagając się zwrotu pieniędzy miedzy kwotą wpłaconą a wykorzystaną.Właściciel OKK Szkomot Marek Taczkowski nie odda Wam pieniędzy!!!!!!!!
               Poczytajcie potencjalni kursanci forum!!!!
               3 razy się zastanówcie nad wyborem szkoły jazdy!!!

               1. kolega z konkurencji

                Marku jeszcze nie wypłaciłeś chłopakowi pieniędzy? Bój się Boga! Nikt nie pozwolił by sobie na taki czarny pijar za głupie 300 zł! Daj chłopakowi to co się należy bo stracisz dużo więcej..taka dobra rada od kolegi z konkurencji 🙂

                1. Potwierdzam przedmówce

                 Nie dobrze się robi czytając Wasze wpisy. Jak mozna nie wypłacić kursantowi należnych pieniedzy,gdy ON rezygnuje ze szkolenia? U nas jest to nie do pomyślenia!!! Włascicielu Szkolmot miej godność i klasę i oddaj chłopakowi kasę!!!

                  1. Panie Jacku Alichniewicz nieładnie kopiować anonimy!!!!! Panie Jacku Alichniewicz nieładnie kopiować anonimy!!!!!!!! Pan jest zdolnym pisarzem i to jest dla Pana czymś normalnym. Cwaniaku przestań kopiować anonimy!!!! Wylecz się ze swojej obsesji!!!! Panie Jacku Alichniewicz kopiując pomylił Pan nadawcę

                   1. Ostrzeżenie dla potencjalnych kursantów OKK Szkolmot
                    Do wiadomości potencjalnych kursantów.W lipcu w sądzie w Bydgoszczy został złożony pozew cywilny przeciwko OKK Szkolmot Marek Taczkowski o należny zwrot pieniedzy wraz z odsetkami!!!!! Każdy kursant ma mozliwosc rezygnacji ze szkolenia i zmianę szkoły jazdy!!!!! Każdy kursant ma prawo domagać się zwrotu pieniędzy miedzy kwotą wpłaconą a wykorzystaną!!!
                    Kursanci zastanówcie się 3 razy zanim podejmiecie błędną decyzje co do wyboru szkoły jazdy-jak ja podjąłem wybierając OKK Szkolmot Marek Taczkowski!!!!!!

                    1. NEUCZCIWY WINDYKATORZE JACKU ALICHNIEWICZ!
                     NEUCZCIWY WINDYKATORZE JACKU ALICHNIEWICZ!
                     Panie Jacku Alichniewicz NIEUCZCIWY WINDYKATORZE powinien się Pan nauczyć czytać ze zrozumieniem regulaminy, umowy, ustawy, a następnie „pomagać” innym ludziom. Ośmiesza Pan siebie. PANIE NIEUCZCIWY WINDYKATORZE NIE RESPEKTUJE PAN ZASAD

                    2. Ojciec kursanta

                     Kopie są dobre:-)))
                     Jak widać na przykładzie wpisów na innych forach..wielu byłych kursantów było niezadowolonych ze sposobu szkolenia w OKK Szkolmot Marek Taczkowski!!!!
                     Jestem przekonany,że potencjalni kursanci przekonają się o sposobach szkolenia przez Pana Marka Taczkowskiego!!!!
                     Kursanci macie prawo rezygnacji ze szkolenia i zmiany szkoły jazdy domagając się zwrotu pieniedzy miedzy kwotą wpłaconą a wykorzystaną!!!
                     Właściciel Szkolmot Marek Taczkowski nie oddaje!!!!! więc wybierajcie uczciwe szkoły jazdy!!!!!

                    3. U nas? Kto to mówi. Panie Jacku Alichniewicz????????????? Pan Panie Jacku potrafi się podszywać pod innych ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!

                    4. NEUCZCIWY WINDYKATORZE JACKU ALICHNIEWICZ! Panie Jacku Alichniewicz NIEUCZCIWY WINDYKATORZE powinien się Pan nauczyć czytać ze zrozumieniem regulaminy, umowy, ustawy, a następnie „pomagać” innym ludziom. Ośmiesza Pan siebie. PANIE NIEUCZCIWY WINDYKATORZE NIE RESPEKTUJE PAN ZASAD

                    5. Czy ojciec kursanta to ojciec leniwgo i bezstresowo wychowywanego Michała Alichniewicza?????????

                   2. Nie dajcie się nabrać na bzdety które opisuje świadomy kursant który jest właścicielem Szkolmot :-))) Jak widać Marek Taczkowski skłócił już wielu forumowiczów…co za facet. Byłam kursantką Szkolmot-u i zdecydowanie nie polecam!!! Własciciel bardziej martwi się o samochód ,niż skupia sie na nauce kursanta!!! Jeśli chcecie drodzy kursanci nauczyc sie jazdy samochodem i nie przepłacać..omojajcie OKK Szkolmot dużym łukiem !!! W Fordonie macie wiele innych-lepszych szkół jazdy..przynajmniej zobaczycie plac manewrowy :-))
                    Dzieki Panie Jacku,że ostrzega Pan potencjalnych kursantów przed Szkolmotem…w końcu ktoś powiedział całą prawdę o właścicielu Marku Taczkowskim…mam nadzieje,że w sądzie otrzyma to co się jemu należy-wyrok skazujący!!!!

                     1. Wypowiedź właściciela SZKOLMOT o potencjalnych kursantach !!!! Zanim kupi Pan zniżkowy voucher radzę się bardzo dobrze zastanowić. Prezenty powinien Pan robić w supermarkecie, Dlatego jeszcze raz powtarzam zanim zakupi Pan kupon na stronie zakupów grupowych dot. kursu na prawo jazdy proszę się 5 x zastanowić. Robiąc prezent swojemu synowi był Pan pazerny, skąpy, chciwy, wyrachowany itd.

                       1. Nieuczciwy windykator Jacek Alichniewicz, ojciec rozpieszczoneg syna Michała powinien skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Firmy GROUPON. Telefon na stronien GROUPON. Tam będzie mógł sobie porozmawiać z prawnikami na temat praw i obowiązków kandydata na kierowcę i odsetek. Myślę , że prawnik wyjaśni neuczciwemu agentowi jakie ma prawa i obowiązki.. Nieuczciwy windykatorze Jacku Alichniewicz 5 razy zastanów się zanim coś wymużdżysz na forum. Nieuczciwy windykatorze Jacku Alichniewicz napewno niedługo otrzymasz kilka wyroków skazujących jeżeli się tego tak bardzo domagasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        1. Nieuczciwy? windykator z Fordonu Pan Jacek Alichniewicz!!!!!!
                         Nieuczciwy? windykator z Fordonu Pan Jacek Alichniewicz!!!!!!!!!!
                         Może jeszcze kogoś nie wymieniłeś komu donosłeś???????????????????
                         Panie Donosicielu . Z pewnością otrzymasz wyroki skazujące , kturych(których) się tak bardzo domagasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                         Ps. Kandydaci na kierowców powinniście wiedzieć co jest ważne!!!!!!! Nieuczciwy? Windykator Jacek Alichniewicz z pewnością Wie co jest najważniejsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moż dojdzie do tego, że razem ze swoją kancelarią nieuczciwy? windykator Pan Jacek Alichniewicz zacznie składać pozwy sądowe przeciwko WORD(” kursanci macie prawa”)

                        2. Nieuczciwy? windykator z Fordonu Pan Jacek Alichniewicz!!!!!!
                         Nieuczciwy? windykator z Fordonu Pan Jacek Alichniewicz!!!!!!!!!!
                         Może jeszcze kogoś nie wymieniłeś komu donosłeś???????????????????
                         Panie Donosicielu . Z pewnością otrzymasz wyroki skazujące , kturych(których) się tak bardzo domagasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                         Ps. Kandydaci na kierowców powinniście wiedzieć co jest ważne!!!!!!! Nieuczciwy? Windykator Jacek Alichniewicz z pewnością Wie co jest najważniejsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moż dojdzie do tego, że razem ze swoją kancelarią nieuczciwy? windykator Pan Jacek Alichniewicz zacznie składać pozwy sądowe przeciwko WORD(” kursanci macie prawa”)

                        3. Nieuczciwy? windykator z Fordonu Pan Jacek Alichniewicz!!!!!!
                         Nieuczciwy? windykator z Fordonu Pan Jacek Alichniewicz!!!!!!!!!!
                         Może jeszcze kogoś nie wymieniłeś komu donosłeś???????????????????
                         Panie Donosicielu . Z pewnością otrzymasz wyroki skazujące , kturych(których) się tak bardzo domagasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                         Ps. Kandydaci na kierowców powinniście wiedzieć co jest ważne!!!!!!! Nieuczciwy? Windykator Jacek Alichniewicz z pewnością Wie co jest najważniejsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moż dojdzie do tego, że razem ze swoją kancelarią nieuczciwy? windykator Pan Jacek Alichniewicz zacznie składać pozwy sądowe przeciwko WORD(” kursanci macie prawa”)

                       2. Naciąganie klientów na Groupon!!!
                        Właściciel Szkolmot Marek Taczkowski swoich kursantów ma w….d.
                        Wypowiedź właściciela SZKOLMOT o potencjalnych kursantach !!!! Zanim kupi Pan zniżkowy voucher radzę się bardzo dobrze zastanowić. Prezenty powinien Pan robić w supermarkecie, Dlatego jeszcze raz powtarzam zanim zakupi Pan kupon na stronie zakupów grupowych dot. kursu na prawo jazdy proszę się 5 x zastanowić. Robiąc prezent swojemu synowi był Pan pazerny, skąpy, chciwy, wyrachowany itd. To straszne za kogo własciciel szkoły jazdy OKK Szkolmot Marek Taczkowski uważa swoich kursantów,którzy zakupili kurs na Grouponie!!!! Oferuje swoje usługi,a później wyzywa swoich klientów,którzy wydali niejednokrotnie ciężko zbierane pieniądze żeby zdobyć wymarzone prawo jazdy od pazernych,wyrachowanych,skąpych,chciwych itd ludzi!!! Szok!!! jak można być takim dwulicowym!!! Omijacie tę szkołę jazdy….jest wiele innych normalnych

                        1. Nie dajcie się nabrać na bzdety które opisuje świadomy kursant który jest właścicielem Szkolmot :-))) Jak widać Marek Taczkowski skłócił już wielu forumowiczów…co za facet. Byłam kursantką Szkolmot-u i zdecydowanie nie polecam!!! Własciciel bardziej martwi się o samochód ,niż skupia sie na nauce kursanta!!! Jeśli chcecie drodzy kursanci nauczyc sie jazdy samochodem i nie przepłacać..omojajcie OKK Szkolmot dużym łukiem !!! W Fordonie macie wiele innych-lepszych szkół jazdy..przynajmniej zobaczycie plac manewrowy :-)) Dzieki Panie Jacku,że ostrzega Pan potencjalnych kursantów przed Szkolmotem…w końcu ktoś powiedział całą prawdę o właścicielu Marku Taczkowskim…mam nadzieje,że w sądzie otrzyma to co się jemu należy-wyrok skazujący!!!!

                         1. Tragedia!! O różnych szkołach jazdy słyszałam, ale czegoś takiego nigdy!! Poniżanie, agresywne podejście i dziwne „triki”. Np. stoi się na światłach i za chwilę ma się skręcić w lewo, to nie mogłam kierunkowskazu włączać zanim nie ruszę, ze względu na niby ekonomię. Bał się, że lampka kierunkowskazu za 2 zł. się przepali pewnie. Najgorsze też było jak jeździłam i nagle wyrywa mi kierownicę, nie wiedziałam dlaczego i pytam się, ale w odpowiedzi dostałam jakąś niemiłą ironię, co było na porządku dziennym u Pana M.T. W końcu wywnioskowałam, że ta cała panika była dlatego, że najechałabym prawie na dziurę. Tragedia!!!!!!! Wiele by tu pisać, ale szkoda słów.

                        2. Nie ładnie wyzywać ludzi,którzy kupują na stronie zakupów grupowych od chciwych,pazernych,wyrachowanych,skąpych itd!!!! Wszyscy już wiemy dlaczego Pan umieszcza swoje „super”oferty na ich stronie!!! Szuka Pan naiwnych,którzy dają się nabrać na „super” promocję-jak i ja zrobiłem.Ale nie mogą się z niej wycofać,gdyż nie respektuje Pan z obowiązującego prawa Dz.U.217. o możliwości rezygnacji. Pokazał Pan w tej chwili swoją prawdziwą twarz,jak Pan traktuje i za kogo uważa ludzi którzy zapłacili w promocyjnej cenie pańską usługę jaką jest kurs prawa jazdy w SZKOLMOT!!!! Gratuluję..właśnie „strzelił „Pan sobie w tym momencie w kolano 🙂 A propo potrzeby posiadania prawa jazdy to z pewnością nie będzie Pan sugerował po co komu ono jest potrzebne.!!! Proszę zapamiętać,że: Pan jest dla ludzi(kursantów), a nie Kursanci dla Pana-jak to Pan podkreślał w biurze!!!!!

                         1. Ostrzeżenie dla kursantów!!!!Omijajcie Szkolmot!!!!
                          Nie dajcie się nabrać na bzdety które opisuje świadomy kursant który jest właścicielem Szkolmot :-))) Jak widać Marek Taczkowski skłócił już wielu forumowiczów…co za facet. Byłam kursantką Szkolmot-u i zdecydowanie nie polecam!!! Własciciel bardziej martwi się o samochód ,niż skupia sie na nauce kursanta!!! Jeśli chcecie drodzy kursanci nauczyc sie jazdy samochodem i nie przepłacać..omojajcie OKK Szkolmot dużym łukiem !!! W Fordonie macie wiele innych-lepszych szkół jazdy..przynajmniej zobaczycie plac manewrowy :-))
                          Dzieki Panie Jacku,że ostrzega Pan potencjalnych kursantów przed Szkolmotem…w końcu ktoś powiedział całą prawdę o właścicielu Marku Taczkowskim…mam nadzieje,że w sądzie otrzyma to co się jemu należy-wyrok skazujący!!!!

                          1. Uważajcie na Szkolmot Marek Taczkowski!!!!!!
                           Wypowiedź właściciela SZKOLMOT o potencjalnych kursantach !!!! Zanim kupi Pan zniżkowy voucher radzę się bardzo dobrze zastanowić. Prezenty powinien Pan robić w supermarkecie, Dlatego jeszcze raz powtarzam zanim zakupi Pan kupon na stronie zakupów grupowych dot. kursu na prawo jazdy proszę się 5 x zastanowić. Robiąc prezent swojemu synowi był Pan pazerny, skąpy, chciwy, wyrachowany itd. To straszne za kogo własciciel szkoły jazdy OKK Szkolmot Marek Taczkowski uważa swoich kursantów,którzy zakupili kurs na Grouponie!!!! Oferuje swoje usługi,a później wyzywa swoich klientów,którzy wydali niejednokrotnie ciężko zbierane pieniądze żeby zdobyć wymarzone prawo jazdy od pazernych,wyrachowanych,skąpych,chciwych itd ludzi!!! Szok!!! jak można być takim dwulicowym!!! Omijacie tę szkołę jazdy….jest wiele innych normalnych

                          2. Nie polecam Szkolmot Marek Taczkowski
                           Byłem kursantem Szkolmot….Marek Taczkowski.To co on wyprawia to masakra!!! Egzaminatorzy w WORD u których zdawałem egzamin zwracali mi uwagę,że źle skręcam..zapytali czy uczyłem się u Taczkowskiego..potwierdziłem…wszyscy wiedzą,że właściciel szkoły jazdy Szkolmot to psychol!!!! Odradzam Szkolmot!!!! Siedzenie podczas kursu na tylnej kanapie z mapą Bydgoszczy to norma!!! Czego mamy się uczyć?topografii??? nie szkole sie na taksówkarza!!! Egzamin zdawałem 5 razy i niestety po nauce w Szkolmot nie wiem kiedy zdam.
                           Mogłem poczytać na forach o Taczkowskim..w życiu bym nie poszedł do Szkolmot-u!!!! Miał pan rację Panie Jacku,że podał Pan Taczkowskiego do Sądu…mądry Polak po szkodzie!!!

Dodaj komentarz