10 lutego, 2011

Z ustawą do posłów marsz!

Jest szansa na zmianę niezgodnej z konstytucją Ustawy o kierujących jeszcze przed jej wejściem w życie. Przygotowany został już projekt zmian niekorzystnych przepisów. Teraz wszystko zależy od determinacji i skuteczności szefów lokalnych stowarzyszeń OSK, którzy zwrócą się o poparcie inicjatywy do posłów w swoich regionach.

Z ustawą do posłów marsz!

Hamowanie awaryjne na wprost z ominięciem przeszkody

Aby prawidłowo zrozumieć istotę hamowania awaryjnego, musimy najpierw je zdefiniować. Hamowanie awaryjne jest to sposób na natychmiastowe zatrzymanie pojazdu w ekstremalnej sytuacji, np. nagłego pojawienia się przeszkody na drodze. Jest to tak rzadki sposób hamowania, iż wielu kierowców nie pamięta, kiedy ostatni raz w ten sposób zatrzymywało się. Hamowanie to cechuje energiczne wciśniecie pedału hamulca z maksymalną siłą, można by nazwać to kopnięciem w pedał hamulca.