Ustawa o kierujących: teraz wszystko w rękach prezesów lokalnych stowarzyszeń ośrodków szkolenia kierowców

Szanowni Panowie Prezesi,


25 stycznia prezydent Bronisław Komorowski podpisał Ustawę o kierujących. Długo oczekiwana ustawa zawiera jednak szereg zapisów niekorzystnych dla branży szkolenia kierowców, a zdaniem prof. Andrzeja Bałabana, jest niezgodna z Konstytucją RP. Ustawa wejdzie w życie w 2012 roku. Jak wiecie, stowarzyszenie KIEROWCA.PL podjęło działania zmierzające do zmiany ustawy zanim krzywdzące przepisy zaczną obowiązywać. Aby się to udało konieczne jest Wasze wsparcie! Musimy przekonać posłów, by projekt zmian w ustawie trafił do laski marszałkowskiej. W tym celu stowarzyszenie KIEROWCA.PL przygotowało list, który za Waszym pośrednictwem musi dotrzeć do jak największej liczby posłów.


Jako reprezentanci OSK macie pełne prawo zgłaszać problemy Waszego środowiska osobom, które reprezentują Was w Sejmie. Dlatego proponujemy następujące działania: pod listem (w załączniku: List do posłów) zbierzcie jak największą liczbę podpisów członków stowarzyszeń ośrodków szkolenia kierowców; list wraz z podpisami oraz ekspertyzą prof. Andrzeja Bałabana i projektem zmian w ustawie przekażcie wszystkim posłom z Waszego regionu (do końca lutego); następnie umówcie się z posłami na indywidualne spotkania. Przekonani do naszych argumentów posłowie zostaną zaproszeni na wspólne spotkanie, które odbędzie się w marcu w Warszawie.


Jednocześnie KIEROWCA.PL przekaże list w sprawie zmian w ustawie do Rzecznik Praw Obywatelskich Ireny Lipowicz (w załączniku: List do RPO). Prosimy o zebranie jak największej liczby popisów pod listem do RPO i odesłanie do adres stowarzyszenia KIEROWCA.PL.


Liczymy na Wasze wsparcie! To ostatnia szansa na przeforsowanie korzystnych dla branży zapisów.


Maciej Matuszak – Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL, koordynator działań


Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres: [email protected] lub telefonicznie 91 487 83 32redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0