Z ustawą do posłów marsz!

Jest szansa na zmianę niezgodnej z konstytucją Ustawy o kierujących jeszcze przed jej wejściem w życie. Przygotowany został już projekt zmian niekorzystnych przepisów. Teraz wszystko zależy od determinacji i skuteczności szefów lokalnych stowarzyszeń OSK, którzy zwrócą się o poparcie inicjatywy do posłów w swoich regionach.

Projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 5 stycznie 2011 r. o kierujących pojazdami jest już gotowy (prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę 25 stycznia). Stowarzyszenia właścicieli i instruktorów z całej Polski będą dążyć do przekonania posłów, by naprawili ustawę w trybie inicjatywy poselskiej zanim ustawa wejdzie w życie (ma wejść w życie w lutym 2012 roku). Przygotowali w tej sprawie list (czytaj w ramce), pod którym zbierają podpisy członków stowarzyszeń ośrodków szkolenia kierowców. Zadaniem lokalnych szefów struktur OSK było zorganizowanie indywidualnych spotkań z posłami, na których będą zabiegać o ich poparcie. Zgodnie z przyjętym planem działań w marcu odbędzie się spotkanie w Warszawie z przekonanymi posłami w sprawie poparcia projektu. Jeżeli uda się przekonać do zmiany ustawy co najmniej 15 posłów, projekt branżowców zostanie złożony do laski marszałkowskiej (poprawki do ustawy mogłaby wejść w życie w drugim półroczu). Dodatkowo list z podpisami członków OSK został wysłany także do Rzecznik Praw Obywatelskich Ireny Lipowicz. Działania zmierzające do poprawy niezgodnej z prawem ustawy koordynuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL.

Jakie zmiany zakłada projekt?

CZYTAJ DALEJ TUTAJ na dev.szkola-jazdy.pl

 

3 komentarze do “Z ustawą do posłów marsz!”

  1. Pingback: where can i Buy psilocybin pills online

  2. Pingback: browse this site

  3. Pingback: รับทำ Google Ads

Dodaj komentarz