Sprawnie i wygodnie

potwierdzenie płatności infoCar

PWPW przygotowała moduł, będący rozwinięciem systemu Info-Car.pl, czyli aplikację kasową, umożliwiającą pobieranie opłat w kasie, przy jednoczesnym dostępie do funkcjonalności Info-Car.pl w systemach Pojazd i Kierowca oraz WORD.

Info-Car.pl to kompleksowe rozwiązanie stworzone przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Jest coraz częściej stosowane przez wydziały komunikacji starostw powiatowych, wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, ich klientów, kandydatów na kierowców szkolących się w OSK oraz firmy leasingowe.  W skład Info-Car.pl wchodzi platforma internetowa o tej samej nazwie. Znajdują się tam informacje przydatne zarówno dla kandydatów na kierowców jak i osób posiadających już uprawnienia do kierowania pojazdami. Wśród dostępnych funkcjonalności znajdują się m.in.: próbny egzamin na prawo jazdy, możliwość dokonania zapisu na egzamin, opłaty za wydanie dokumentu prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego. Wszystkie czynności można wykonać szybko i wygodnie – on line.

Jednym z najważniejszych udogodnień, które daje system, jest integracja systemów Pojazd i Kierowca z terminalami płatniczymi. Pozwala to na dokonywanie płatności za czynności administracyjne kartą. Umieszczenie terminali bezpośrednio na stanowisku, przy którym obsługiwany jest interesant spowodowało, że jakość i czas obsługi uległy znacznej poprawie. Dlatego też klienci urzędów bardzo chętnie korzystają z możliwości płacenia kartami płatniczymi.

Nieprzerwany proces

Powyżej opisane rozwiązanie, jakkolwiek najbardziej pożądane zarówno przez urzędy jak i interesantów, często z przyczyn organizacyjnych lub czysto technicznych, nie zawsze może zostać wdrożone. Czy w takim przypadku urząd lub WORD nie może skorzystać z atutów opisanego rozwiązania? Może! PWPW przygotowała dodatkowy moduł, będący rozwinięciem systemu Info-Car.pl, czyli aplikację kasową, umożliwiającą pobieranie opłat w kasie, przy jednoczesnym dostępie do funkcjonalności Info-Car.pl  w systemach Pojazd i Kierowca oraz WORD.

Najważniejszym atutem tego rozwiązania jest zachowanie możliwości korelacji płatności z daną sprawą, realizację należności za pośrednictwem karty płatniczej przy zachowaniu stałej opłaty manipulacyjnej oraz możliwość wymiany danych o  zrealizowanych transakcjach z systemami finansowo-księgowymi urzędu.

W przypadku działania w ramach Systemów Pojazd i Kierowca, etapy obsługi za pomocą modułu kasowego następują jeden po drugim jako nieprzerwany proces, ze względu na specyfikę pracy w urzędzie.

Jak to działa?

Urzędnik wybiera produkty i usługi, za które klient chce zapłacić, następnie otwiera w systemie sprawę dla interesanta. System wylicza wysokość niezbędnej opłaty. Interesant deklaruje chęć wniesienia opłaty na miejscu – w kasie. W tym momencie następuje wygenerowanie i wydanie klientowi rachunku w postaci druku płatności do kasy. Interesant udaje się z rachunkiem do kasy i okazuje go kasjerowi, który wczytuje z rachunku kod QR, dzięki czemu automatycznie wprowadza dane dot. płatności, m.in. unikalny identyfikator, kwotę oraz poszczególne składniki płatności do systemu. Interesant dokonuje wpłaty za pośrednictwem terminala płatniczego w kasie urzędu i otrzymuje  potwierdzenie dokonania płatności. W zależności od wybranej konfiguracji rozwiązania, System Kasa może przekazać informacje o płatności bezpośrednio do Systemów Pojazd i Kierowca lub interesant okazuje urzędnikowi w wydziale komunikacji potwierdzenie płatności. Urzędnik zamyka sprawę. System rozliczeniowy dokonuje rozliczenia płatności za pośrednictwem platformy Info-Car.pl oraz generuje raporty rozliczeniowe dla urzędu.

Oprócz obsługi płatności dla Systemów Pojazd i Kierowca, moduł KASA posiada możliwość zbudowania koszyka płatności i pobierania w kasie urzędu opłat kartami płatniczymi za inne czynności realizowane przez urząd, np. geodezyjne, podatki, itp. Do każdej płatności może zostać przypisany inny numer rachunku rozliczeniowego a możliwość własnego definiowania cenników i rachunków rozliczeniowych jest nieograniczona. Rozksięgowanie środków za pośrednictwem systemu rozliczeniowego Info-Car.pl  jest bezpłatne.

System rozliczeniowy udostępnia raporty rozliczeniowe, w których wyszczególniona jest każda transakcja, transakcja przypisana jest do sprawy wraz z wszystkimi danymi kogo dana sprawa dotyczy. Opracowana przez PWPW aplikacja jest dla klientów całkowicie bezpłatna.  

Wasze komentarze (5)

 1. Pięknie. Teraz proszę o rozwiązanie ,które pozwoli obywatelowi on line , z domowego komputera wygenerować PKK. Jakoś nikogo nie obchodzi ,że obywatele naszego wspaniałego infoaferalnego państwa muszą traćić miliony godzin , często pokonywać setki kilometrów, żeby uzyskać numerek potrzebny... no właśnie ,komu.Proponuję zaraz po narodzinach wszczepiać każdemu obywatelowi RP czip ,który będzie zdalnie uzupełniany przez wszelakiej maści urzędników .To dopiero pachnie kasą i kontrolą!
  • Numer PKK to najlepsze rozwiązanie jakie wymyślono do tej pory w tej branży. Teraz wydział komunikacji sprawdza kandydata na kierowcę. OSK nie interesuje zaświadczenie lekarskie, wiek kandydata, czy istnienie zakazów prowadzenia pojazdów. Dzięki PKK kursant nie ucieknie do inmego OSK w trakcie szkolenia. Dzięki PKK można rozpozpocząć kurs bez wizyty w OSK. A co do kontroli obywateli przez państwo to już dawno taka istnieje ponieważ więkdzość z nas ma profile na FB i sami zamieściliśmy tam swoje realne dane m.in. imiona i nazwiska. Dlatego Panie K. Nie ma co stękać i narzekać.
   • Jak zwykle osobista niechęć uniemożlieia panu zrozumienie istoty sprawy.Naprawdę nie styka się pan z sytuacjami ,kiedy ludzie muszą setki kilometrów jechać ,żeby urzędnik wygenerował im pkk? Nie może być tak ,że liczy się interes instytucji ,firmy a interes jednostki ,obywatela jest niczym.Pan naprawdę tego nie rozumie?
    • Pan UK może nie wiedział, ze PKK można zrobić bez pokonywania "setek kilometrów". :) Naprawdę nie stykam się z sytuacjami ,kiedy ludzie narzekają, że musza pokonywać setki kilometrów po numer PKK. Większość z nich załatwia to on-line. Mamy sporo kursantów z zagranicy i nikt nie skarżył się na to. Pan za to widzi w tym straszną krzywdę ludzi, ale nigdy Pan tego sensownie nie uzasadnił - tylko krzyki pod Urzędem Marszałkowski i "stękanie" w necie. Dodatkowo dla wiadomości Pana to dzięki PKK kursant może: zapisać się na egzamin państwowy bez "pokonywania kilometrów". :)
 2. mozna wygenerowac pkk przez internet Panie Eugeniuszu. Od stycznia 2013 r w okolo 100 starostwach. pozostale maja w du...ie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Brak produktów w koszyku.