Kosztowny strajk Policji

W 2018 roku podczas strajku wystawiono 3mln mniej mandatów niż w tym samym okresie w 2017 roku.

Strajk policjantów odbywał się od początku lipca do końca listopada 2018 roku. Wpływy do budżetu w tym okresie zmniejszyły się o 400 mln zł w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim. O mniejszych wpływach do budżetu ze względu na strajk policji pisaliśmy m.in. w “Koniec z pouczeniem? Zawsze mandat?”

W trakcie protestu wystawiono:

  • 11mln mandatów

Spadek ilości i wartości mandatów nie jest spowodowany wzrostem bezpieczeństwa na drogach. Kierowcy w tym okresie wcale nie jeździli lepiej. Po prostu policjanci zamiast mandatów częściej stosowali pouczenia.

Główne oczekiwania strajkujących mundurowych to:

  • podwyżki wynagrodzeń o 650 złotych,
  • płatne zwolnienia lekarskie,
  • wyższe stawki za służby w dni ustawowo wolne,
  • wyższe stawki za nadgodziny,
  • lepszy system emerytalny.

Mimo iż akcja protestacyjna zakończyła się pod koniec listopada to w grudniu nie było gwałtownego wzrostu liczby i wartości wystawionych mandatów. Powodem tej sytuacji jest zmiana nastawienia. Policja tłumaczy, że wpływy z mandatów to nie jest sposób na łatanie budżetu państwa.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.

Wasze komentarze (1)

  1. Pewnie chcieliby emerytury w wieku 39 lat. Panowie policjanci komuna się skończyła! >>>>> Pomyliłem się>> komuna trwa, bo wystarczy, że stróże prawa wezmą fikcyjne L4 i już mają 500+ netto. To jest obraz praworządności w Polsce!!!

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.