Aplikacja Bizprawko.pl dla OSK: dostęp do kursów/ usprawnienie pracy ośrodka (część 3)

biz.prawko.pl

Trzeci  fragment rozmowy na temat aplikacji bizprawko.pl z Maciejem Matuszakiem- Dyrektorem zarządzającym w e-kierowca.pl i Markiem Brzezińskim- Doradcą handlowym w e-kierowca.pl 

  • Poprzednio rozmawialiśmy o możliwościach aplikacji bizprawko.pl z perspektywy korzyści promocyjnych i zarządzania treścią, a także monitorowania postępów kursantów.
  • A w jaki sposób aplikacja może usprawnić pracę ośrodka?

Już sam dostęp do pomocy naukowych jest bardzo ważną korzyścią- nie trzeba niczego zamawiać, nie ponosimy kosztów logistycznych, po prostu wchodzimy do naszego panelu i wysyłamy wszystkim kursantom dostępy do materiałów,  do szkoleń. Nie musimy magazynować książek i innych materiałów na półce, a nie wiemy przecież czy zgłosi się do nas 10, czy 15 kursantów.

Jesteśmy niezależni- zamawiamy tyle dostępów ile jest nam potrzebnych w danym momencie.

To bardzo ważne: zwykle ośrodki zamawiają publikacje w liczbie równej zapisanej ilości kursantów zapisanych do nowo utworzonej grupy. Nie mają zapasu. Tutaj dostęp można otrzymać w dowolnym momencie, np. gdy niespodziewanie na kurs zgłosi się dodatkowa osoba lub kilka osób. Aplikacja bizprawko.pl umożliwia złożenie zamówienia w dowolnym czasie, to może być godzina późno-wieczorna, zamówienie realizowane jest w czasie rzeczywistym, natychmiast. Nie martwimy się, czy ktoś w firmie, w której zamawiamy materiał  odbierze telefon, odczyta mail, nie czekamy na dostarczenie- po prostu potrzebny nam materiał już jest.

No i oczywiście nie martwimy sie ilu kandydatów przyjdzie na kurs prawa jazdy na kategorię A/B/C. Mamy dostęp do materiału dla wszystkich. 

Po drugie: dostęp i komunikacja z kursantami. W tej chwili młody człowiek równa się media społecznościowe. Wszyscy kursanci automatycznie dowiadują się o naszych promocjach, komunikatach, mogą sobie wzajemnie rekomendować ośrodek.

A jak wiadomo, w tej chwili Facebook tnie zasięgi, więc nie wszyscy użytkownicy, którzy polubili ośrodek otrzymają powiadomienie o zmianie na fan-page’u ośrodka. W aplikacji mamy pewność, że informacja dotrze do kursantów! 

A korzyści z punktu widzenia wykładowcy?

Vademecum wykładowcy jest kolejnym narzędziem- sporym bonusem aplikacji bizprawko. Nazywamy go Vademecum, bo pod tą nazwą wydawnictwo to znane jest na rynku od lat. Jego historia jest dość długa, od dyskietek, płyt, pen drive-ów. Obecna odsłona jest już w 100% internetowa. Wygoda i funkcjonalność: nie musimy zastanawiać się czy nasz nośnik będzie działał, czy nie. Czy instruktor nie zapomniał go wziąć z domu. Mając dostęp do internetu, w każdym miejscu, w którym prowadzone są zajęcia możemy uruchomić Vademecum wykładowcy i prowadzić zajęcia. A często ośrodki prowadzą obecnie zajęcia poza siedzibą, np. lekcje w szkołach, dotyczące bezieczeństwa ruchu drogowego. Mobilność jest więc dodatkową korzyścią.

 Z perspektywy metodyki nauczania standaryzacja procesu jest niewątpliwie korzyścią. Dajemy kursantom możliwość czasu i miejsca nauki, ale zapewniamy, że niezależnie od tego gdzie i kiedy będzie się uczył- ma dostęp do realizowanych w ośrodku treści kształcenia. 

Tak, chcieliśmy ujednolicić proces kształcenia. Zarówno na wykładach, jak i np. w domu młody człowiek korzysta  z tego samego materiału, oczywiście do tego jest także książka. Prawko.pl dla kursanta i bizprawko.pl dla ośrodków to jeden spójny materiał, niezależnie od tego jak i gdzie kursant korzysta z materiału. Obojętnie, czy jest na wykładzie, czy będzie się uczył sam w domu, korzystając z e-learningu lub podręcznika. Poza tym, wykładowca może poinformować nieobecnego na wykładzie kursanta, jaki  dokładnie materiał był realizowany i co należy nadrobić aby na kolejnych zajęciach być na bieżąco. Chcieliśmy aby każdy znalazł taki sposób nauczania, który jest dla niego najlepszy.

Pierwsza część rozmowy dostępna jest TUTAJ

Druga część rozmowy dostępna jest TUTAJ