Jarmuziewicz zawiadomił, prokuratura wszczęła śledztwo

Tadeusz Jarmuziewicz

Prokuratura Rejonowa Warszawa – Praga Północ postanowiła zająć się zawiadomieniem wiceministra transportu Tadeusza Jarmuziewicza związanym z podejrzewanymi nieprawidłowościami w przetargach na dostarczenie systemu teleinformatycznego. Chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa przez pracowników ITS.

Chodzi o art.231 paragraf 1 (funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3) lub paragraf 3 (jeżeli sprawca czynu określonego w paragrafie 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2) oraz art. 271 paragraf 1 kodeksu karnego (funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5).

Sprawa dotyczy oferowania przez ITS rozwiązania informatycznego, które nie ma łączności ze starostwami, więc w praktyce nie działa. Wiceminister uważa, że Instytut Transportu Samochodowego celowo wprowadzał wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego w błąd, bo miał wiedzę o tym, że system nie będzie funkcjonował prawidłowo. ITS stanowczo tym zarzutom zaprzecza.

– Prokurator, który przeanalizował sprawę postanowił wszcząć śledztwo, co oznacza, że przedstawione zarzuty mogą być uzasadnione – mówi „Szkole Jazdy” Paweł Śledziecki, szef Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Północ.

Teraz prokuratura zacznie szczegółowo analizować wszystkie dostępne dokumenty. Niektórych jeszcze w swoich rękach nie ma, bo… nie otrzymała ich z Ministerstwa Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Choć trwa to prawie miesiąc. Część osób związanych ze sprawą będzie przesłuchiwania. Jednak na jakieś konkretne wnioski trzeba będzie poczekać co najmniej kilka miesięcy.

jaz

11 komentarzy do “Jarmuziewicz zawiadomił, prokuratura wszczęła śledztwo”

1. Arogancja władzy w wydaniu tego Pana nie zna granic.ITS POLEGA BEZPOŚREDNIO POD JEGO MINISTERSTWO! ! !Jak stołek wywrwają spod D.U.P.Y. to wszystkie chwyty dozwolone.Jak długo Pan Minister Nowak będzie to tolerował ,ten Pan i Jego „Spółka”zatopią okręt, na którym płyną.W imię jakich ineresów Pan Nowak zachowuje się tak pasywnie…

1. Pan Jarmuziewicz, jest wyjątkowo nie wiarygodnym człowiekiem, a obiecanki, to jego specjalność. Słuchając jego wystąpień sejmowych, WSTYD mnie za niego. Raz twierdzi, że zna bazy pytań obu dostawców, a drugi raz twierdzi, że miał nie wiele czasu na to, ale stwierdził, że pytania są zbieżne i prawie nie ma różnicy. Proszę odtajnić bazę, to my instruktorzy udowodnimy ile jest pytań z błędami i tak postawione pytania, że można wybrać dwie odpowiedzi i będą prawidłowe. To koniec całej branży. Jak można żyć z taką obłudą w tym Kraju. Zawsze po egzaminie pytam kursantów o te pytania.

2. A kto powiadomi prokuraturę o przestępstwach zaniechania i braku nadzoru przez pewnego Sekretarza Stanu o czym mówił również pewien PREMIER dobre serce ,,jak tu ma być dobrz w Naszym KRAJU, skoro tak wybitni fachowcy nim kierują PANIE CHOŃ POLSKĘ

3. Podobno w pewnym Ministerstwie związanym z komunikacją urzędnicy ze wstydu przed ludem masowo popełniają sepuku a szefowie harakiry Premier złote serce zaczął prosić aby zaprzestali tych praktyk bo niebędie miał kto rządzić .Kancelaria premiera stwierdziła jak tak dalej będzie to zbyt szbko przyjdzie dobrobyt i ludzie ze szczęścia zwarjują ,a warjatami rządzić się nieda ratunku, ratunku ,ratunku

4. Do Samuraja ratujmy Premiera złote serce bo i on może zwarjuje, a może i zwariował z tąd takie decyzję , zwolnie dla dziennikarzy i ludu, dla kolesi niezwolnię, bo ja im pokażę i to jest cały Premier złote serce. Na koniec mam pytanie czy ma twarde siedzenie? kłamczuszek

5. Pingback: เสือมังกร lsm99