Pracownicy łódzkiego WORD-u zrzeszeni w NSZZ „Solidarność” planują 8 stycznia rozpocząć strajk. - Zdaję sobie sprawę, że jest to najostrzejsza forma protestu, ale jesteśmy pod ścianą. Nikt nas nie słucha. Ani dyrektor, ani marszałek, do którego wysłaliśmy niejedno pismo informujące o tym, co dzieje się w zakładzie - tłumaczy Radosław Banaszkiewicz, szef Solidarności w łódzkim WORD-zie.

- 29 listopada odbyło się w WORD-zie referendum strajkowe. Wzięło w nim udział 48 osób, to prawie wszyscy pracownicy. Większość, czyli 27 osób, była za strajkiem - mówi Radosław Banaszkiewicz, przewodniczący Solidarności w łódzkim WORD-zie.


Kiedy ma się on odbyć?


- Planujemy, że strajk rozpocznie się 8 stycznia - informuje Banaszkiewicz. - Zdaję sobie sprawę, że jest to najostrzejsza forma protestu, ale jesteśmy pod ścianą. Nikt nas nie słucha. Ani dyrektor, ani marszałek, do którego wysłaliśmy niejedno pismo informujące o tym, co dzieje się w zakładzie. Strajk będzie wyglądał w ten sposób, że stawimy się w pracy, ale nie będziemy wykonywać swoich obowiązków służbowych. Oznacza to tyle, że np. egzaminator nie będzie egzaminował. Jeśli nasze postulaty nie zostaną uwzględnione, będziemy strajkowali do skutku. A do naszego związku należy aż piętnastu z 23 egzaminatorów zatrudnionych w WORD-zie.


Co może powstrzymać związkowców przed rozpoczęciem strajku? Spełnienie postulatów, o których wspominał Banaszkiewicz. Chodzi m.in. o podwyżkę płac, wprowadzenie regulaminu premiowania oraz poprawę warunków i organizacji pracy, czyli budowę nowego ośrodka, który ma powstać na Nowym Józefowie. Póki co odbyły się już dwa postępowania przetargowe, ale zostały unieważnione. Trzecie jest w toku.


Jak do zamiarów związkowców z Solidarności ustosunkowuje się Łukasz Kucharski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi?


- Chcę podkreślić, że niezmiennie jestem gotów do rozmów i negocjacji ze związkowcami, wspólnego określenia celów i metod służących do ich realizacji - zapewnia szef łódzkiego ośrodka egzaminacyjnego. 


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0