ZORD: samochody zmienią przed czasem?

logo OGÓLNOPOLSKA IZBA GOSPODARCZA OSK

Na uroczystości wręczania wyróżnień instruktorom nauki jazdy, dyrektor ZORD-u Eugeniusz Romanów wspomniał o zamiarze ogłoszenia we wrześniu 2012 roku przetargu na zakup samochodów do egzaminowania na prawo jazdy kat. B. – Dyrektor zapewniał, że o eksploatowaniu samochodów do 2014 roku, jesteśmy oburzeni zmianą decyzji – protestuje Roman Stencel, prezes OIGOSK-u.

Obietnicę dyrektor złożył m.in. w e-mailu, który prezes Stencel otrzymał 9 grudnia 2010 roku. Romanów zapewnia tam, że nie przewiduje możliwości wycofania się z publicznego zapewnienia, co do niezmieniania marki samochodu do 2014 roku i zwraca się z prośbą o poinformowanie o tym członków izby oraz całe środowisko szkoleniowe. Podobną deklarację dyrektor złożył na łamach Głosu Koszalińskiego (wydanie z 29 grudnia 2010).

Wszystko zmieniło się w sobotę 26 listopada br. Podczas uroczystości wręczenia wyróżnień instruktorom nauki jazdy Romanów poinformował zebranych o zamiarze ogłoszenia we wrześniu 2012 r. przetargu na zakup samochodów do egzaminowania na kat. B prawa jazdy. Efekty tego przetargu mają być konsumowane począwszy od marca 2013 roku.

– Taka informacja kompletnie zaskoczyła uczestniczących w spotkaniu przedsiębiorców prowadzących OSK – informuje Stencel. – Powiało grozą, bo jeszcze część kolegów nie spłaciła kredytów na zakupione na początku 2009 roku samochody z logo lwa, a już obwieszczono im perspektywę konieczności zaciągania kolejnych i to w kryzysowej rzeczywistości gospodarczej oraz malejącej z powodów demograficznych liczby kursantów! Nigdy nie przypuszczałem, aby osoba piastująca stanowisko dyrektora jakiegokolwiek WORD-u nie dotrzymała obietnicy. Tym bardziej, że złożonej publicznie i do tego w tak istotnej, wrażliwej dla OSK materii- dodaje Stencel.

Zdaniem zarządu OIGOSK-u, postawa dyrektora Romanowa dowodzi, że ignorowane są elementarne wartości i odtąd nie może być traktowany jako wiarygodny partner. Uwzględniając powyższe, Roman Stencel zwrócił się do członków izby o odpowiedź na e pytanie:

Czy akceptujesz decyzję dyrektora Romanowa o ogłoszeniu przetargu na zakup nowych samochodów i używaniu ich od marca 2013r do egzaminowania na kat. B?

Decyzja o przetargu skutkuje potencjalną koniecznością zmiany marki samochodów, a nawet, jeżeli w przetargu wygra PEUGEOT, to prawdopodobnie będzie to PEUGEOT 208!

Na odpowiedzi zarząd czeka do 5 grudnia. Wyniki sondażu są niezbędne zarządowi oddziału macierzystego OIGOSK do podejmowania ewentualnych działań w omawianej problematyce! – OIGOSK apeluje o wyrażenie opinii przez jak największą liczbę członków, których bezpośrednio dotyczy sygnalizowany problem.

Redakcja miesięcznika „Szkoła Jazdy” próbowała się skontaktować z dyrektorem ZORDU, jednak tego dnia był on nieobecny w pracy.

mp

 

4 komentarze do “ZORD: samochody zmienią przed czasem?”

  1. Wywieść k….tasa na taczce-chyba tylko to pomoże! Jak można w takich warunkach pracować. A o poziomie szkolenia to łatwo mówić, bo to nie kosztuje!!! Solidaryzuję się z Wami Koledzy i Koleżanki!!! OSK z Warszawy. Kolejną wymianę mamy za sobą.

  2. Słuchajcie, no przecież to są JAJA!!!!! Czy my tylko możemy czekać z załozonymi rekami? Górnicy już dawno by w Warszawie byli! Czy nikt nie widzi, że krok po kroku nas wykańczają? Czekam tylko na artykuł: „Kolejny instruktor popełnił samobójstwo” albo coś w tym stylu…

  3. Pingback: go to this site

Dodaj komentarz