Na uroczystości wręczania wyróżnień instruktorom nauki jazdy, dyrektor ZORD-u Eugeniusz Romanów wspomniał o zamiarze ogłoszenia we wrześniu 2012 roku przetargu na zakup samochodów do egzaminowania na prawo jazdy kat. B. - Dyrektor zapewniał, że o eksploatowaniu samochodów do 2014 roku, jesteśmy oburzeni zmianą decyzji - protestuje Roman Stencel, prezes OIGOSK-u.

Obietnicę dyrektor złożył m.in. w e-mailu, który prezes Stencel otrzymał 9 grudnia 2010 roku. Romanów zapewnia tam, że nie przewiduje możliwości wycofania się z publicznego zapewnienia, co do niezmieniania marki samochodu do 2014 roku i zwraca się z prośbą o poinformowanie o tym członków izby oraz całe środowisko szkoleniowe. Podobną deklarację dyrektor złożył na łamach Głosu Koszalińskiego (wydanie z 29 grudnia 2010).


Wszystko zmieniło się w sobotę 26 listopada br. Podczas uroczystości wręczenia wyróżnień instruktorom nauki jazdy Romanów poinformował zebranych o zamiarze ogłoszenia we wrześniu 2012 r. przetargu na zakup samochodów do egzaminowania na kat. B prawa jazdy. Efekty tego przetargu mają być konsumowane począwszy od marca 2013 roku.


- Taka informacja kompletnie zaskoczyła uczestniczących w spotkaniu przedsiębiorców prowadzących OSK - informuje Stencel. - Powiało grozą, bo jeszcze część kolegów nie spłaciła kredytów na zakupione na początku 2009 roku samochody z logo lwa, a już obwieszczono im perspektywę konieczności zaciągania kolejnych i to w kryzysowej rzeczywistości gospodarczej oraz malejącej z powodów demograficznych liczby kursantów! Nigdy nie przypuszczałem, aby osoba piastująca stanowisko dyrektora jakiegokolwiek WORD-u nie dotrzymała obietnicy. Tym bardziej, że złożonej publicznie i do tego w tak istotnej, wrażliwej dla OSK materii- dodaje Stencel.


Zdaniem zarządu OIGOSK-u, postawa dyrektora Romanowa dowodzi, że ignorowane są elementarne wartości i odtąd nie może być traktowany jako wiarygodny partner. Uwzględniając powyższe, Roman Stencel zwrócił się do członków izby o odpowiedź na e pytanie:


Czy akceptujesz decyzję dyrektora Romanowa o ogłoszeniu przetargu na zakup nowych samochodów i używaniu ich od marca 2013r do egzaminowania na kat. B?


Decyzja o przetargu skutkuje potencjalną koniecznością zmiany marki samochodów, a nawet, jeżeli w przetargu wygra PEUGEOT, to prawdopodobnie będzie to PEUGEOT 208!


Na odpowiedzi zarząd czeka do 5 grudnia. Wyniki sondażu są niezbędne zarządowi oddziału macierzystego OIGOSK do podejmowania ewentualnych działań w omawianej problematyce! - OIGOSK apeluje o wyrażenie opinii przez jak największą liczbę członków, których bezpośrednio dotyczy sygnalizowany problem.


Redakcja miesięcznika "Szkoła Jazdy" próbowała się skontaktować z dyrektorem ZORDU, jednak tego dnia był on nieobecny w pracy.


mp


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0