Zobacz nowe pytania egzaminacyjne 2012

Przedstawiamy kolejną porcję pytań w formie klipów wideo

Tak od lutego 2012 roku może wyglądać egzamin teoretyczny na kat. B. Obejrzyj klipy wideo i podziel się swoją opinią. (NOWE PYTANIA 2012)

 

Wokół trwają spekulacje na temat nowej formy egzaminu teoretycznego. Szkoła Jazdy prezentuje pytania, które już wkrótce będzie można być może spotkać na egzaminie.

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem i podzielenia się swoją opinią za pomocą dostępnej pod pytaniami ankiety. W listopadowym numerze „Szkoły Jazdy” zamieścimy obszerny raport, gdzie uzyskasz odpowiedzi na pytania:

 

Czy ITS zdąży przygotować bazę do lutego?

 

Czy nowy egzamin zbada poziom wiedzy, czy tylko odporność na stres?

 

Jak będzie wyglądał egzamin wewnętrzny?

 

Czy w lutym rynek szkoleń czeka pogłębiony kryzys?

 

Czy nowy egzamin uratuje WORD-y przed upadkiem?

 

Czy spadnie zdawalność?

 

Już dziś zamów prenumeratę i rozwiej swoje wątpliwości!

17 komentarzy do “Zobacz nowe pytania egzaminacyjne 2012”

 1. Chciałem zwrócic uwagę na jakość filmów, jest jednak słaba, a pytania jednak niejasne.
  W pyt, 4 trudno zauważyć jakie swiatło na sygnalizatorze świeci – po dłuższej chwili zauważyłem, że chyba zielone i sądzę, że odpowiedź poprawna winna być „NIE” gdyż zapali się żółte a potem czerwone, anie odrazu czerwone.
  W pyt. 5 w pokazanej sytuacji kierujący nie ma obowiązku ustąpienia pierwszeństwa czyli zatrzymania się gdyż nie wykracza poza definicję ” ustapienia pierwszeństwa” .
  Co o tym sądzicie?

  1. Oj Bogdanie,co do pyt.5 to chyba jest coś u ciebie nie tak. Autko pędzi drogą jednojezdniową i ma przed sobą przejście dla pieszych ,a pieszy zbliża się do jadącego autka-efekt końcowy . Jeśli większość podchodzi do tej sytuacji jak ty, to się nie dziwię, że mamy tyle potrąceń na przejściach dla pieszych.
   Co do pyt.4 t masz rację….

   1. mam uwagę do 5 pytania, nie zgadzam się z odpowiedzią, pojazd już był przed przejściem, gdy piesza weszła na jezdnię i to z lewej strony pojazdu, kierujący nie spowodował wymuszenia pierwszeństwa, gdyż nie zmusił pieszej do zwolnienia kroku, zatrzymania czy przyspieszenia, ponadto pieszemu nie wolno wejść na przejście w bezpośredniej bliskości nadjeżdżającego pojazdu.

   2. Pytania proste, z wyrazistością w tej formie kiepsko, pytania faktycznie zmuszające do szybkiego myślenia, ale każdy kto jeździ samochodem wie , że aby przeżyc na drodze ten element w trakcie szkolenia musi byc na najwyższym poziomie umiejętności. Wszyscy ida na skróty i kursanci kuja testy na pamięc. ale studenci też robią to samo a później kierują różnymi ministerstwami w tym kraju. W tym jednak rola dobrego wykładowcy aby zmusic kursantów do szybkiego myślenia już na wykładach teorii. Mam jednak wrażenie, że jak zwykle chodzi o kasę dla WORD NA WYJAZDY I SZKOLENIA ZA GRANICAMI . Na koniefc dodam, że pomysły z ustawy żywcem wyjęte z komunistycznych CHIN, ale to wszystko dla naszego wspólnego dobra. Pozdrawiam TWÓRCÓW ……kyua4y

   3. Witam
    Właśnie zapoznałem się z prezentowaną częścią testów nowego egzaminu i sądzę, że pytania są jasno sformułowane, poza tym wersja z lektorem umożliwia dokładne zrozumienie sensu i kontekstu pytania. Nie rozumiem wątpliwości, które wysuwają osoby poniżej. Ustąpienie pierwszeństwa pieszemu !!! Dlaczego nieuzasadnione przepisami ? Przepis wymaga zwrócenia szczególnej uwagi, ustąpienia pieszemu na przejściu i zatrzymanie się, jeśli dalsza jazda spowoduje przyspieszenie kroku pieszego !!! Co do światła w pytaniu nr 5 – wybierając właściwą odpowiedź ( NIE) uzyskujecie 1 pkt. Pozdrawiam

     1. Pytania z koniecznością czytania tekstu(bez lektora) to totalna lipa.Ja posiadam prawo jazdy kat.ABCDE 25 lat,kierowców szkolę od 15 lat również teoretycznie i miałem problemy,tylko nie mówcie że jestem niedouczony.Przejechałem parę milionów km prawie po całej europie,jestem czynnym motocyklistą Zamiast oglądać sytuację i patrzeć jak kierowca na drogę to czytam tekst i muszę pamiętać to co widziałem przed chwilą.Kodex znam na pamięć a mimo to pytanie o ustąpienie pierwszeństwa pieszemu według mnie nie jest oczywiste,zawsze można się zastanawiać czy dojdzie do wymuszenia pierwszeństwa na pieszym,według mnie nie.Dlatego uważam, że konstrukcja pytań powinna być na 100% czytelna.Jeżeli nad pytaniem zastanawiają się instruktorzy,a tak jest i padają sprzeczne odpowiedzi to pytanie jest do kitu.
      Pozdrawiam wszystkich lolo

    1. jakość filmu bardzo niewyrażna , trzeba skupić uwagę i czytać tekst , mało czasu dla kursanta trudne, pytanie o pieszego z wózkiem sprzeczna z praktyką w codziennej jeżdzie, zachowaj szczególną ostrożność wg. mnie. praktyka w zawodzie, czyni tą sytuację sprzeczną z odpowiedzią . ale to jest moje zdanie. reszta zmian w ośrodkach kategoryczne nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

    2. Pingback: bonanza178

    3. Pingback: เน็ต ais ไม่ลดสปีด

    4. Pingback: 5-meo-dmt retreat near me,

Dodaj komentarz