Podczas czwartkowego posiedzenia zespołu ds. społeczeństwa informacyjnego Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego resort cyfryzacji podał, że proponowana data wdrożenia systemu CEPiK 2.0 to 4 czerwca 2018 roku - informuje Związek Powiatów Polskich.

W dzienniku "Warto Wiedzieć", wydawanym przez Związek Powiatów Polskich, możemy przeczytać, że termin wskazano z uwzględnieniem charakteru pracy wydziałów komunikacji starostw powiatowych.


Projekt ustawy, który przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji będzie teraz przedmiotem obrad rządu.


Informacja o kolejnym przesunięciu wdrożenia CEPiK-u nie jest niczym zaskakującym. Pod koniec września wiceminister cyfryzacji Piotr Woźny powiedział, że uruchomienie jej w styczniu jest nierealne.


- Na dzień dzisiejszy ocena nasza stanu tego projektu jest taka, że niemożliwym jest uruchomienie tego systemu 1 stycznia 2017 r., jeśli chcemy dbać o prawidłową komunikację pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w procesie wydawania dokumentów - poinformował wiceminister.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0