Znamy planowaną datę uruchomienia CEPiK-u. To czerwiec 2018 roku

Podczas czwartkowego posiedzenia zespołu ds. społeczeństwa informacyjnego Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego resort cyfryzacji podał, że proponowana data wdrożenia systemu CEPiK 2.0 to 4 czerwca 2018 roku – informuje Związek Powiatów Polskich.

W dzienniku “Warto Wiedzieć”, wydawanym przez Związek Powiatów Polskich, możemy przeczytać, że termin wskazano z uwzględnieniem charakteru pracy wydziałów komunikacji starostw powiatowych.

Projekt ustawy, który przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji będzie teraz przedmiotem obrad rządu.

Informacja o kolejnym przesunięciu wdrożenia CEPiK-u nie jest niczym zaskakującym. Pod koniec września wiceminister cyfryzacji Piotr Woźny powiedział, że uruchomienie jej w styczniu jest nierealne.

– Na dzień dzisiejszy ocena nasza stanu tego projektu jest taka, że niemożliwym jest uruchomienie tego systemu 1 stycznia 2017 r., jeśli chcemy dbać o prawidłową komunikację pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w procesie wydawania dokumentów – poinformował wiceminister.

jaz

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.