Znamy następcę Szmita. To Marek Chodkiewicz

Nowym wiceministrem infrastruktury i budownictwa, odpowiedzialnym także za sprawy związane ze szkoleniem i egzaminowaniem kandydatów na kierowców, został Marek Chodkiewicz.

Chodkiewicz zastąpił na stanowisku podsekretarza stanu Jerzego Szmita, który ze względów osobistych podał się pod koniec września do dymisji.

Czym zajmował się Chodkiewicz? Przed nominacją pracował m.in. jako dyrektor Biura Realizacji Inwestycji Majątkowych w PKN Orlen. Wcześniej przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora generalnego Najwyższej Izby Kontroli (2007-2016). Był też m. in. dyrektorem Gospodarstwa Pomocniczego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był także związany z firmami budowlanymi i prowadził własną działalność gospodarczą.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie i podyplomowych studiów zarządzania w administracji publicznej.

jaz

5 komentarzy do “Znamy następcę Szmita. To Marek Chodkiewicz”

1. Pingback: 웹툰 마스크걸 다시보기

2. Pingback: Kampala International University