Znamy już skład sejmowej komisji infrastruktury!

Sejm

Wczoraj, podczas kolejnego dnia posiedzenia inauguracyjnego Sejmu, podjęta została podjęli uchwała o wyborze członków stałych komisji sejmowych. Wiemy już kto zasiądzie w tej odpowiedzialnej za infrastrukturę.

W skład komisji infrastruktury wchodzi 39 posłów. Największą reprezentację ma oczywiście zwycięzca wyborów parlamentarnych, czyli Prawo i Sprawiedliwość. W komisji pracować będzie aż 20 posłów reprezentujących to ugrupowanie. Wśród nich znajdują się m.in. doskonale znani: Jerzy Polaczek (były minister transportu), Jerzy Materna oraz były dyrektor WORD-u w Tarnobrzegu Rafał Weber.

Z kolei 12 posłów będzie reprezentowało Platformę Obywatelską. W składzie komisji infrastruktury znaleźli się m.in. Cezary Grabarczyk (w latach 2007-2011 minister infrastruktury), Paweł Olszewski (były wiceminister infrastruktury i rozwoju)  Józef Lassota oraz Stanisław Żmijan (były przewodniczący komisji infrastruktury).

W komisji pracować będzie także czterech posłów ruchu Kukiz’15, dwóch z Nowoczesnej Ryszarda Petru (m.in. Mirosław Suchoń, informatyk z bielskiego WORD-u, który opracował koncepcję systemu teleinformatycznego ośrodków egzaminowania) oraz jeden z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Pierwsze posiedzenie komisji rozpoczęło się o godz. 11.

jaz

fot: Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu

 

Wasze komentarze (1)

  1. Moze jakies zmiany wreszcie nastąpią...tj dalsze rewolucje :-) np powrót do egzaminów sprzed 1990 r..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.