Zmiana warty. Nowe auta egzaminacyjne w Piotrkowie i Szczecinie

Toyota

Od wczoraj Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadza egzaminy praktyczne na kat. B na nowych samochodach, czyli citroenach C3. W Szczecinie nowe toyoty yaris pojawią się 1 grudnia.

W przypadku piotrkowskiego WORD-u, podstawienie aut nie oznacza automatycznego pożegnania się ze starymi samochodami. Póki co egzaminy są prowadzone zarówno na toyotach yaris, jak i citroenach C3.

Jeżeli chodzi natomiast o ośrodek w Szczecinie, całkowita wymiana pojazdów nastąpi 1 grudnia. Czyli hyundaie i20 będą wykorzystywane jeszcze tylko do końca tego miesiąca. Potem kandydaci na kierowców przesiądą się do nowych toyot yaris.

WORD w Piotrkowie Trybunalskim kupił 17 citroenów C3 za 395 zł brutto. Jednak diler, który wygrał przetarg, zobowiązał się do odkupienia starych toyot yaris za 459 tys. zł. Wychodzi na to, że WORD zarobi na tym przetargu 64 tys. zł! Z kolei ośrodek w Szczecinie zakupił 20 nowych toyot yaris za 778 tys. zł

jaz

6 komentarzy do “Zmiana warty. Nowe auta egzaminacyjne w Piotrkowie i Szczecinie”

  1. Szkoda, że ta branżowa prasa nie miala czasu zainterweniować i zapytać dyrektora WORD Szczecin dlaczego zmienia pojazd egzaminacyjny po 2 a nie 4 latach??? Też macie w tym swój szczeciński interes?

      1. Dyrektor Wordu powiedział mi kiedyś wprost: „Word to firma. Liczy się wypracowany zysk”. Podstawianie auta przez OSK jest więc dla Wordu opłacalne ( paliwo, amortyzacja ). Dlaczego są więc Wordy, które na temat patrzą aż z takim niesmakiem? Bo mają w chuju te pieniądze. I tak są państwowe….

      2. Pingback: view more

Dodaj komentarz