Zmiana ministra, zmiana ministerstwa

Andrzej Adamczyk

Beata Szydło przedstawiła dzisiaj obsadę poszczególnych ministerstw, którymi będą kierowali ludzie związani z Prawem i Sprawiedliwością. Tekę ministra infrastruktury i budownictwa (nie, jak teraz, resortu infrastruktury i rozwoju) obejmie Andrzej Adamczyk.

Andrzej Adamczyk urodził się 1959 r. w Krzeszowicach. Dwukrotnie (w 1998 i w 2002) był wybierany do rady powiatu krakowskiego, przewodniczył w niej komisji infrastruktury i gospodarki komunalnej. Działał w Porozumieniu Centrum, następnie przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Od 2005 r. jest nieprzerwanie posłem. Był wiceprzewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury.

Adamczyk będzie kierował resortem, który zmieni swoją nazwę. Część kometencji dawnego resortu infrastruktury i rozwoju przejmie ministerstwo infrastruktury, którym pokieruje Mateusz Morawiecki.

jaz

zdjęcie: Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Wasze komentarze (4)

  1. Życzę determinacji w reorganizacji obecnego systemu szkolenia i egzaminowania kierowców , który odbiega zdecydowanie od standartów nie tylko światowych ale również i europejskich.Tak jak zdecydowana większość obywateli , która poprzez głosowanie udzieliła poparcia z niecierpliwością oczekuję na radykalne działania. Z poważaniem Wojciech Szemetyłło
  2. Nowa władze w trosce o bezpieczeństwo obywateli i ochronę środowiska wydadzą ustawę taką aby ruch na drogach w Polsce był przy użyciu poj. zaprzęgowych i pieszo, będziemy skansenem , krajem bezpiecznym i oryginalnym ,żyli sobie z turystyki a takich wariatów na pewno będzie chciał oglądać cały świat. Polska tym samym wypełni wszystkie dyrektywy Unijne, będzie liderem. Przedstawiciele władzy zbiorą należne im nagrody i ordery , ludzie zaś na złość ZUS będą żyli po 100 lat czego wszystkim ,nowej władzy i sobie życzę.

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.