Źle wytyczone linie. Przyszłych motocyklistów problemy z pokonaniem ósemki

WORD

Szczeciński WORD postanowił zmienić nawierzchnię na placu manewrowym na kategorię A. Problem w tym, że 31 osób musiało pokonać ósemkę, na której zostały źle wytyczone linie. Część z nich egzaminu nie zdała – donosi „Radio Szczecin”

Te kuriozalne zdarzenie było jednym z tematów audycji „Czas Reakcji”, którą można posłuchać w „Radiu Szczecin”. Do dziennikarzy zwrócił się e-mailowo czytelnik. 9 maja przystąpił do egzaminu praktycznego na kategorię A. Nie zdał go, bo trzy razy nie udało mu się pokonać ósemki. Wydawało mu się, że powodem są źle namalowane linie, które znajdowały się zbyt blisko siebie. Próbował więc zmierzyć odległość stopami. Nie pozwoliła mu jednak na to egzaminatorka.

Dość niespodziewanie, 19 maja słuchacz „Radia Szczecin” otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pismo. Okazało się, że dotyczyło on unieważnienia jego egzaminu. Postanowił więc zadzwonić do osoby, która pismo przysłała. Wtedy dowiedział się, że wytyczone linie były zawężone o ok. pół metra z każdej ze stron. Koszt jego ponownego egzaminu zostanie sfinansowany przez WORD.

Dzienikarz prowadzący audycję „Czas reakcji” postanowił skontaktować się z dyrektorem szczecińskiego WORD-u Cezarym Tkaczykiem. Co o całej sytuacji mówi szef tamtejszego ośrodka egzaminacyjnego?

– Błąd popełnił geodeta, który źle wytyczył linie. Malowała je firma zewnętrzna. Ta nie sprawdziła czy są prawidłowo wytyczone. Będę także rozliczał ludzi z mojej administracji, którzy także powinni to zauważyć – mówił na radiowej antenie Tkaczyk.

Dyrektor tłumaczył, że jak tylko pomyłka została zauważona, zwrócił się do marszałka województwa z prośbą o uniewaznienie egzaminów. Chodziło o 31 osób.

Ci, którzy nie zdążyli jeszcze odbyć egzaminu poprawkowego, będą to mogli zrobić na koszt WORD-u. Ośrodek zwróci także pieniądze tym, którzy egzamin zdołali już poprawić.

jaz

26 komentarzy do “Źle wytyczone linie. Przyszłych motocyklistów problemy z pokonaniem ósemki”

1. Tak sobie myślę, że tak na prawdę to trzeba chyba odebrać prawa jazdy wszystkim ,którzy zdawali egzamin niezgodnie z instrukcją! Koszty powinien pokryć z własnej kieszeni ktoś odpowiedzialny za prawidłowy przebieg egzaminu.

1. źle wytyczone linie do ósemki,zawężone o 50 cm z każdej strony ! Tak napisano w piśmie z Urzędu Marszałkowskiego.Plac manewrowy-maszynka do zarabiania kasy dla WORDów.Co te ósemki,slalomy mają wspólnego z bezpieczeństwem?To jest chore.

1. Gdybyś był motocyklistą,wiedziałbyś co mam na myśli.Bzdurne durne przepisy wymyślone po to by ograniczyć rynek motocykli ponad 125ccm,bo przecież nezpieczniej jest jeździć 125 tka korzystając z kat B ,nie mając pojęcia o proeadzeniu jednośladów.Mam nadzieję,źe obecny minister transportu zweryfikuje ten durny egzamin praktyczny wymyślony to to wzrosła sprzedaż importowanego gówna o pojemności 225 ccm.zapoznaj sie jak przebiega egzamin i nauka jazdy na kat A w normalnych krajach a potem dię wypowiadaj tępaku !

1. Sam egz.w PL jest stosunkowo trudny i dośc ostro oceniany(bamki z elektronicznym pomiarem). A same motocykle to jakas pomyłka (np.Gladius czy XJ6)

1. gdyby nie wymóg określonej prędkości to slalom szybki i ominięcie przeszkody byłby bez sensu. Prędkość wymusza posiadanie techniki.

1. Wystarczy porównać polski egzamin na A z niemieckim, czy brytyjskim by zobaczyć, że poziom trudności naszego jest wyśrubowany do granic absurdu. O ile omijanie przeszkody przyda się na drodze, o tyle slalom szybki, czy wolny nie mają absolutnie nic wspólnego z ruchem drogowym (zwłaszcza wolny, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie robi takich wygibasów na drodze publicznej). ale to się nie zmieni, bo kierowcy są dla rządu, OSK i WORDów dojną krową.

1. może i jestem niemotą ale jak mam się nauczyć jazdy skoro mam krótkie nogi bo jestem niska.Czy wzrost dyskwalifikuje mnie na zawsze od jazdy motocyklem? Kiedyś zdawało sie na motocyklach klasy 250ccm i bylo dobrze dla wszystkich a teraz tylko dla wybranych….

1. Pingback: Psilocybin mushroom for sale

2. Pingback: red gum hash