Ośrodki szkolenia kierowców naciskają posłów sejmowej komisji infrastruktury, żeby namówili resort transportu do obniżenia progu punktowego potrzebnego do zdania państowego egzaminu teoretycznego na prawo jazdy - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Żeby zdać egzamin, kandydat na kierowcę musi teraz uzyskać 68 punktów. Próg miałby być obniżony o cztery oczka. Wystarczyłoby więc zdobyć 64 punkty na 72 możliwe.


 - Dziś po południu będę się widział w tej sprawie z wiceministrem Zbigniewem Rynasiewiczem - powiedział wczoraj "Dziennikowi Gazecie Prawnej" przewodniczący sejmowej komisji Stanisław Żmijan. Jego zdaniem pomysł warto rozważyć.


W porównaniu z poprzednimi latami statystyki zdawalności egzaminu teoretycznego są teraz znacznie gorsze. W niektórych WORD-ach (Opole, Piła) nie zdaje go nawet ponad 75 proc. tamtejszych kandydatów na kierowców.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0