Oskarżonych w sprawie o oszustwo jest na razie siedem osób: właściciel ośrodka szkolenia kierowców w Mysłowicach, jego współpracownicy oraz osoby, które skorzystały z możliwości nielegalnego zdania egzaminu na prawo jazdy.

Organizatorem całej przestępczej machiny jest 29-letni właściciel OSK. Mężczyzna wyszukiwał wśród kursantów i osób, które w przeszłości nie zdały egzaminu, zainteresowanych nielegalnym zdobyciem prawa jazdy. Powoływał się  na fikcyjne znajomości w katowickim WORD-zie i wysyłał na egzamin swoich dwóch współpracowników. Do czasu.


W marcu ubiegłego roku katowicki egzaminator zdemaskował 39-letniego mężczyznę, który podawał się za kogoś innego. Okazało się, że nie działał sam. W toku śledztwa policjanci zatrzymali jeszcze jego dwóch współpracowaników oraz cztery osoby, które skorzystały z możliwości nielegalnego zdania egzaminu na prawo jazdy. Kosztowało ich to nawet 1 tys. zł.


Oskarżonym osobom postawiono już 16 zarzutów. Sprawa trafiła już do sądu.


 


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0