Zdawali egzamin za kursantów. Złapała ich policja

Sąd Najwyższy

Oskarżonych w sprawie o oszustwo jest na razie siedem osób: właściciel ośrodka szkolenia kierowców w Mysłowicach, jego współpracownicy oraz osoby, które skorzystały z możliwości nielegalnego zdania egzaminu na prawo jazdy.

Organizatorem całej przestępczej machiny jest 29-letni właściciel OSK. Mężczyzna wyszukiwał wśród kursantów i osób, które w przeszłości nie zdały egzaminu, zainteresowanych nielegalnym zdobyciem prawa jazdy. Powoływał się  na fikcyjne znajomości w katowickim WORD-zie i wysyłał na egzamin swoich dwóch współpracowników. Do czasu.

W marcu ubiegłego roku katowicki egzaminator zdemaskował 39-letniego mężczyznę, który podawał się za kogoś innego. Okazało się, że nie działał sam. W toku śledztwa policjanci zatrzymali jeszcze jego dwóch współpracowaników oraz cztery osoby, które skorzystały z możliwości nielegalnego zdania egzaminu na prawo jazdy. Kosztowało ich to nawet 1 tys. zł.

Oskarżonym osobom postawiono już 16 zarzutów. Sprawa trafiła już do sądu.

 

 

6 komentarzy do “Zdawali egzamin za kursantów. Złapała ich policja”

      1. Ilość egzaminów zmniejsza się, ale zatrudnienie egzamiatorów jest bez zmian? Co lub to znaczy? Wielu czyta ten temat ,ale uważą lepiej nie zabierać głosu w tym temacie. Pierwsza konkurencja to ja. Po co podwyżka crny kursu, lepiej łapówka.

    1. Pingback: blue magnolia mushrooms

    2. Pingback: Anya Fernald Belcampo scandal

    3. Pingback: sex children

Dodaj komentarz