Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił odwołać ze stanowiska dotychczasowego dyrektora WORD-u w Łomży Mirosława Oliferuka. Dlaczego? Tego nie wiadomo, bo urząd marszałkowski nie ma zamiaru się z tej decyzji tłumaczyć.

Oliferuk został odwołany 21 lutego. Stało się to dzień po tym, jak dyrektor WORD-u w Łomży brał udział w uroczystym przekazaniu nagród pieniężnych dla zwycięzców organizowanego przez ośrodek konkursu. Jeszcze wtedy nic nie zapowiadało jego odwołania. Tym bardziej, że Mirosław Oliferuk jest dyrektorem WORD- w Łomży od 1998 roku!


Zapytaliśmy rzeczniczkę prasową Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego o powody takiej decyzji. W odpowiedzi zachęcono nas do przeczytania komunikatu, który został opublikowany na stronie internetowej urzędu. Jednak ani słowem nie wspomniano tam o tym, dlaczego zarząd zdecydował się odwołać Oliferuka.  Zapytaliśmy o to jeszcze raz. Co usłyszeliśmy?


- Zarząd Województwa Podlaskiego w uchwale i uzasadnieniu uchwały dotyczącej odwołania szefa łomżyńskiego WORD nie wymienił powodów odwołania, nie jest to obowiązek ustawowy - mówi Urszula Arter, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.


I tyle. Wychodzi więc na to, że urzędnicy nie zamierzają się ze swojej decyzji tłumaczyć. Bo uważają, że nie muszą…


Nowym szefem WORD-u w Łomży został dotychczasowy wicedyrektor - Cezary Kisiel.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0