Zakaz wyprzedzania dla TIR-ów? Taki pomysł ma GDDKiA

ciężarówka

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad proponuje, żeby  na autostradach i drogach ekspresowych został wprowadzony zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych – informuje portal motofakty.pl.

Skąd taki pomysł? GDDKiA tłumaczy, że często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, zwłaszcza kiedy samochody ciężarowe wyprzedzają a kierowcy aut osobowych są zmuszani do niespodziewanego hamowania.

Kolejny argument jest taki, że manewr wyprzedzania przez TIR-y jest czasochłonny, co wpływa negatywnie na płynny ruch na drodze.

Jak przypomina portal motofakty.pl, podobne zakazy wprowadzono już m.in. na autostradzie A4 pomiędzy Wrocławiem a Legnicą.

Teraz GDDKiA proponuje, żeby podobnie było na większości dróg szybkiego ruchu w Polsce.

Nie jest to jedna rewolucyjny pomysł, bowiem samochody o wadze przekraczającej 7,5 tony nie mogą jeździć lewym pasem autostrady na przykład w Austrii.

red

Wasze komentarze (4)

  1. Równie racjonalne mogło by być wprowadzenie obowiązkowej prędkości dla tego typu pojazdów na konkretnym odcinku drogi!
    • Równie racjonalne jest przemyślenie swojego posta przed napisaniem, a nie pisać dla samego zaistnienia w necie. Zwłaszcza, że Sz.P. W. Sz. uważa się za fachowca i profesjonalistę w dziedzinie ruchu drogowego. Można wprowadzić ograniczenie prędkości, a nie obowiązkową prędkość.
    • Zakaz wyprzedzania dla tirów obowiazuje na odcinku autostrady a4 Wenecja- Triest i ma sie znakomicie. Jedynie kierowcy klną od czasu do czasu jak jakis zawalidroga się pojawi ale nikt nie wyprzedzA. Policja ma monitorig wiec jej auto pojawia sie momentalnie i ściąga na pobocze takiego kierowcę. Na calym polskim odcinku gliwice wroclaw powinien byc taki zakaz bo strach jezdzic ta droga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.