Zwycięzcą 19. edycji ogólnopolskiego konkursu „Instruktor Roku" został Jarosław Kliś z Katowic. Impreza, w której uczestniczyło 30 zawodników, odbyła się w Pile.

W piątek, który był pierwszym dniem zawodów, przeprowadzona została jedna konkurencja. Polegała na rozwiązywaniu testów dotyczących przepisów ruchu drogowego. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w pilskim hotelu Gromada.

 

W drugim dniu zawodów (zmagania toczyły się już na terenie pilskiego WORD-u) instruktorzy nauki jazdy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Jakimi? Jedną z nich było udzielanie pierwszej pomocy.

 

Zawodnicy musieli się również wykazać stabilnością godną stewarda. Konkurencja polegała na jeździe pasem ruchu z piłeczką na talerzu. Manewr należało wykonać szybko i nie zgubić piłki.

Kolejnym zadaniem była tzw. próba sir Lancelota. Polega ona na przejeździe samochodem z lancą zamontowaną po jego prawej stronie i zbieraniu kółek zawieszonych na statywach.

Ostatnią konkurencją była jazda na trolejach. To chyba najbardziej widowiskowe i emocjonujące zadanie wykonywane w Pile przez instruktorów nauki jazdy.Instruktorem, który wygrał zawody, czyli zdobył największą ilość punktów, naliczanych za zajęcie konkretnego miejsca w danej konkurencji, został katowiczanin Jarosław Kliś. Drugie miejsce zajął Zbigniew Hyży (Piotrków Trybunalski), trzecie – Mariusz Grzelak (Koszalin).

[caption id="attachment_10208" align="aligncenter" width="1000"] Od lewej: Jarosław Kliś, Zbigniew Hyży i Mariusz Grzelak[/caption]

Organizatorzy ogłosili także zwycięzców poszczególnych konkurencji. Najlepiej z testami dotyczącymi przepisów ruchu drogowego poradziła sobie Natalia Sobolewska (Nowe, województwo kujawsko-pomorskie). Dzięki temu dobremu występowi, instruktorka otrzymała nagrody ufundowane przez firmę e-kierowca, wydawcę serwisu www.szkola-jazdy.pl i miesięcznika „Szkoła Jazdy”. Jakie? Oprogramowanie służące do prowadzenia wykładów oraz roczną prenumeratę „Szkoły Jazdy”. Natalia Sobolewska zwyciężyła także w konkurencji polegającej na zaprezentowaniu znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy.Z kolei zwycięzcą konkurencji „próba sir Lancelota” i „stabilność stewarda” został Zbigniew Hyży.Z zadaniem polegającym na jeździe z trolejami najlepiej poradził sobie Marcin Kunda (Gdynia).Organizatorzy rozdali także wyróżnienia najlepszym paniom. Wśród sześciu zawodniczek najlepsza okazała się Natalia Sobolewska, która wyprzedziła Annę Kliś (Katowice) oraz Katarzynę Bryk (Bełchatów).

[caption id="attachment_10212" align="aligncenter" width="1000"] Od lewej: Natalia Sobolewska, Anna Kliś i Katarzyna Bryk[/caption]

Najlepszym seniorem konkursu został Ireneusz Tausz (Piła), a juniorem – Artur Cichacki (Bydgoszcz).

[caption id="attachment_10213" align="aligncenter" width="714"] Z lewej: Ireneusz Tausz[/caption]

[caption id="attachment_10214" align="aligncenter" width="840"] W środku: Artur Cichacki[/caption]

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Instruktorów i Ośrodków Szkolenia Kierowców w Pile.

Jakub Ziębka

 

 
Jakub Ziębka felietonista z działu
Shopping Cart
Koszyk jest pusty
Razem
0,00 
0