W ubiegłym tygodniu na teoretycznym egzaminie na kat. B w tarnobrzeskim WORD-zie pojawił się 21-latek, który wylegitymował się dowodem osobistym starszego od siebie o 16 lat mężczyzny. Egzaminator nie dał się wywieść w pole. Co ciekawe, w tym niedoskonałym planie oszustwa brał udział także instruktor nauki jazdy.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło 6 marca. W tarnobrzeskim WORD-zie pojawił się 21-latek, który wylegitymował się dowodem osobistym starszego od siebie o 16 lat mężczyzny. Egzaminator nie dał się wywieść w pole. Natychmiast zawiadomił policję.


Co ustalili funkcjonariusze? Okazało się, że 37-letni mężczyzna chciał przystąpić do części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy kat. B. Nie czuł się przygotowany, więc umówił się ze swoim instruktorem, że ten pomoże mu znaleźć „zastępstwo”. Do tego zadania 49-letni instruktor z powiatu sandomierskiego namówił 21-latka. Ten na egzamin przyszedł, lecz nie był zbyt podobny do osoby, za którą się podawał.


21-latek, obawiając się konsekwencji, uciekł z budynku, pozostawiając dowód tożsamości starszego o 16 lat mężczyzny. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zabezpieczyli dokument oraz monitoring i ustalili bezpośrednich świadków zdarzenia.


Prowadząc dalsze czynności, ustalili dane personalne wszystkich sprawców przestępstwa. Trzem mieszkańcom powiatu sandomierskiego w wieku 21, 37 i 49 lat policjanci przedstawili zarzuty usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Podejrzani wkrótce staną przed sądem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0