Szefowie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z lubelskiego tłumaczą, że ledwo wiążą koniec z końcem. Wszystko przed podwyżki cen paliw. Ośrodek z Zamościa zastanawia się nawet, czy nie wejść na rynek z nową usługą, czyli malowaniem na ulicach pasów poziomych - donosi lubelski oddział Gazety Wyborczej.

W zeszłym roku działalność egzaminacyjna przyniosła WORD-owi z Białej Podlaskiej stratę w wysokości 5 tys. zł. Dlatego też ośrodek musi wynajmować swoje pomieszczenia i prowadzić kursy dla kierowców. W lubelskim WORD-zie sytuacja finansowa jest trochę lepsza. Dlaczego? Ośrodek zrezygnował m.in. z modernizacji placu manewrowego.


Swoją słabą kondycję finansową WORD-y tłumaczą drastyczną podwyżką cen paliw. Z kolei ostatni wzrost opłat egzaminacyjnych miał miejsce sześć lat temu.  Dlatego też szefowie WORD-ów w lubelskiem chcą podnieść stawki za egzamin.


Ile teraz trzeba za niego zapłacić? Koszt egzaminu na najpopularniejszą kategorię B to 134 zł. Z kolei za zdobycie uprawnień na kierowanie np. autobusami z przyczepą trzeba zapłacić już 195 zł. Stawki opłat egzaminacyjnych są we wszystkich województwach takie same, bo reguluje je prawo.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0