Wrzesień Nr 09/2009 (45)

miesięcznik " Szkoła jazdy "

EGZAMINY PO LIFTINGU. Po kosmetycznych zmianach, jakie wprowadzono w przebiegu egzaminowania kandydatów na kierowców kategorii B, zdawalność nadal pozostaje na tym samym, niskim poziomie. – Bez kompleksowych zmian, także w sposobie rekrutacji kadry egzaminatorskiej będzie jak jest – twierdzi Ryszard Kubisiak, szkoleniowiec z Gdańska.

PIERWSZY SYMULATOR Z CERTYFIKATEM

Mamy już w Polsce pierwszy, w pełni certyfikowany symulator jazdy samochodem ciężarowym i autobusem, spełniający wszelkie standardy szkoleniowe. Jego zaletą jest także konkurencyjnie niska cena.

NOWY PODATEK POSTRACHEM SZKÓŁ JAZDY?

Już wkrótce zapłacimy PIT za używanie firmowego samochodu do celów prywatnych. Takie zmiany podatkowe szykuje Ministerstwo Finansów. W myśl nowych przepisów – pracownik, który używa służbowego samochodu w prywatnych celach, będzie miał dopisane do przychodu każdego miesiąca 0,5 procent wartości auta, a jeśli pracodawca nie wskaże, kto autem jeździł, to do swojego przychodu dodać będzie musiał 1 procent tej wartości. – To kolejny martwy przepis – oceniają właściciele szkół jazdy.

RUSZYŁY PIERWSZE SZKOLENIA METODĄ E-LEARNINGU

Coraz bardziej popularna metoda edukacji na odległość wkracza także do branży zajmującej się szkoleniem kierowców. Z systemu opracowanego przez szczecińską firmę Winfor korzystają już OSK, które wdrażają ją na prowadzonych przez siebie kursach kwalifikacji wstępnej.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.