Wrzesień Nr 09/2008 (33)

PODJAZDY KIERUJĄCYCH USTAWAMI. Departament Transportu Drogowego szykuje nam niespodziankę. Projekt Ustawy o kierujących pojazdami, który przeleżał w „zamrażarce” ponad rok, po odmrożeniu mocno schudł. Wycięto m.in. zapisy o jeździe z opiekunem, egzaminie w ruchu pozamiejskim, doradcy pedagogicznym, ale za to pojawiły się inne pomysły. Nie dla wszystkich korzystne.

ZABRAKNIE KIEROWCÓW?
Im bliżej granicznej daty 10 września – terminu wejścia w życie nowych zasad szkolenia i egzaminowania kierowców kat. D – tym większa nerwowość w branży. Zarówno w szkołach jazdy, jak i w WORD mówi się wręcz o kryzysie kadrowym na rynku usług transportowych.
CZY „ELKA” JEST SPECPOJAZDEM?
Jeśli Sąd Administracyjny w Lublinie ma rację, szkoły jazdy w całym kraju mogłyby zaoszczędzić miliony złotych na podatku. Chodzi o podatek od środków transportu. Szkoleniowiec z Kraśnika odmówił jego płacenia i wygrał sprawę z urzędem gminy.
ZA CIASNO DLA SZKÓŁ JAZDY
Polska staje się krajem coraz bardziej zurbanizowanym – obszary miejskie rozrastają się, rozwija się infrastruktura, zwiększa się natężenie ruchu. Jakie ma to konsekwencje dla szkolenia kierowców? Okazuje się, że olbrzymie. Nie tylko ze względu na większe zagrożenia drogowe.

Dodaj komentarz