WORD we Wrocławiu nie wybrał jeszcze co prawda zwycięzcy przetargu na dostawę aut egzaminacyjnych, ale otworzył już oferty. Jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, w ośrodku pojawią się kie rio.

Zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia zwycięzca wrocławskiego przetargu musi dostarczyć pojazdy do końca maja tego roku. Bo na razie egzaminy na kategorię B przeprowadzane są z wykorzystaniem toyot yaris. W jaki sposób skonstruowane zostało kryterium oceny ofert? Największe znaczenie ma oczywiście cena, ale liczy się także gwarancja, zużycie energii, emisja CO2 i zanieczyszczeń. Co ciekawe, WORD we Wrocławiu bierze pod uwagę samochody dostępne na rynku minimum dwanaście miesięcy przed terminem składania ofert.


Było to już drugie podejście wrocławskiego ośrodka do przetargu na wymianę aut egzaminacyjnych. Postępowanie, które zostało rozpisane jeszcze pod koniec ubiegłego roku, zostało unieważnione. Dlaczego? Wpłynęły co prawda dwie oferty, ale ceny przewyższały kwotę, którą WORD chciał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. I to sporo. Do przetargu zgłosiły się bowiem dwie firmy. Toyota Bielany Nowakowski zaproponowała trochę ponad 1 mln zł brutto, a Auto Club - około 1,9 mln zł. Ale WORD nie chciał płacić więcej niż 439 tys. zł brutto. Pierwszy przetarg różnił się od drugiego jednym ważnym szczegółem. Początkowo WORD we Wrocławiu chciał pojazdy wynająć, teraz już kupić.


Wydaje się, że WORD we Wrocławiu nie będzie musiał dokonywać ponownego wyboru dostawcy aut egzaminacyjnych. Skąd takie przypuszczenie? Dwie z pięciu firm, które złożyły ofertę w przetargu, zaproponowały kwoty trochę niższe niż zaplanował sobie WORD (niecałe 1,1 mln zł). Wrocławski diler Wrobud chciałby otrzymać 954 tys. zł brutto, a przedsiębiorstwo Gam, także z tego miasta - prawie 960 tys. zł. Co ciekawe, obie firmy zaproponowały WORD-owi kie rio. Z tą różnicą, że Wrobud zaoferował model rio IV.


Kwoty powyżej ustalonej przez WORD zaproponowały z kolei trzy inne firmy. Chodzi o MM Cars Wrocław (oferował trzydrzwiowego opla corsę), Car Center (pięciodrzwiowego opla corsę) i Toyotę Bielany (toyotę yaris). Swoje usługi, polegające na dostawie osiemnastu aut przeznaczonych do egzaminowania na kategorię B, wyceniły na niewiele ponad 1,1 mln zł. 


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0