22 listopada Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów WORD spotka się, aby ustalić uwagi do projektu zmian w ustawie o kierujących. Jedno jest pewne, za system płacić nie chcą.

Chodzi głównie o projekt utworzenia specjalnego funduszu finansującego „System przeprowadzania części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy”. Zasilać go mają WORD-y odprowadzając 15 proc. opłat pobieranych za przeprowadzenie części teoretycznej egzaminu państwowego na prawo jazdy. - Czy ktoś przeliczył ile to będzie pieniędzy w skali kraju? - pyta retorycznie zaniepokojony Kucharski. - Obecnie przeprowadzamy taką analizę, ale już dziś wiadomo, że byłoby to około 4 milionów zł rocznie. Za takie pieniądze można produkować każdego roku nowy system. KSD na pewno nie zgodzi się z takimi założeniami.


Przypomnijmy, że według projektu środki z funduszu mają być przeznaczone na tworzenie i utrzymanie jednolitego systemu do przeprowadzania części teoretycznej egzaminów państwowych. Dotychczasowe systemy teleinformatyczne będą mogły być stosowane najpóźniej do 3 stycznia 2016 r.


To nie wszystko. Wiadomo już, że KSD WORD entuzjastycznie podchodzi do zapisu projektu, który zakłada przyznanie uprawnienia do organizowania 3-dniowych warsztatów doskonalenia zawodowego instruktorów nie tylko super OSK, jak to ma miejsce obecnie, ale również WORD-om. KSD chce również, aby WORD-y mogły dokształcać instruktorów. - Nie chcemy żeby był to monopol, ale alternatywa. Wielu ludzi przychodzi do nas i są zdziwieni, że odsyłamy ich do autoszkół - tłumaczy. 


Maciej Piaszczyński


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0