Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego od dzisiaj egzaminują już na zweryfikowanej przez ministerialną komisję bazie pytań egzaminacyjnych.

Przygotowania do wdrożenia nowej bazy do systemu informatycznego zaczęły się już w niedzielę, tak, żeby następnego dnia pierwsze grupy kandydatów na kierowców korzystały już ze zweryfikowanych pytań.


- Wszystko zakończyło się pomyślnie. O godz. 8.10 odbył się pierwszy egzamin teoretyczny. Przebiegał bez zakłóceń - mówi Edward Kinder, dyrektor WORD-u w Opolu.


Podobnie było w Zielonej Górze. Tutaj też egzaminy odbywają się bez żadnego problemu.


- Żaluję tylko, że w egzaminie teoretycznym na kategorię C cały czas pojawiają się pytania dotyczące kwalifikacji wstępnej i ADR-ów. Zgłaszałem swoje wątpliwości w tej sprawie, ale jak widać nic to nie dało - mówi Rafał Gajewski, szef zielonogórskiego WORD-u.


Zweryfikowana przez ministerialną komisję baza składa się z na razie z 2663 pytań. Ich liczba w późniejszym czasie może ulec zmianie.


Mimo zapowiedzi, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie upubliczniło jeszcze pytań egzaminacyjnych na swojej stronie internetowej. Kiedy się to stanie? Na razie nie wiadomo. Czekamy na oficjalne stanowisko resortu.


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0