WORD w Zielonej Górze rozpoczął egzaminowanie na kat. AM. Zdali wszyscy

nauka jazdy na motorze

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze zorganizował w poniedziałek pierwszą w tym roku turę egzaminów na kat. AM. Odbyła się ona w Kargowej.

Egzaminy odbywały się na placu manewrowym umiejscowionym na boisku szkolnym należącym do miejscowego gimnazjum. Potem kandydaci na kierowców ruszyli na miasto. Kargowa leży w powiecie zielonogórskim. Jest położona w Kotlinie Kargowskiej, nad Obrzycą. Miasto jest także siedzibą gminy.

– Do egzaminu podeszło 10 osób, wszyscy zakończyli je wynikiem pozytywnym – mówi Rafał Gajewski, dyrektor zielonogórskiego WORD-u.

Możliwość zdawania egzaminów na kat. AM w każdym mieście w województwie lubuskim powstała dzięki uchwale przegłosowanej w maju ubiegłego roku przez radnych sejmiku. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie opublikowane jakiś czas temu rozporządzenie w sprawie egzaminowania kandydatów na kierowców. W akcie prawnym wskazano także, że zadania egzaminacyjne oraz trasa egzaminacyjna będą dobierane na miejscu przez egzaminatora w zależności od infrastruktury dostępnej w miejscu egzaminowania. Skrócono też minimalny czas trwania części praktycznej egzaminu w ruchu drogowym do 10 minut. Zdaniem resortu, takie rozwiązanie powinno pozwolić na znacznie łatwiejszy dostęp do uprawnień do kierowania pojazdami w zakresie prawa jazdy kategorii AM i zlikwidowanie patologii, polegającej na kierowaniu motorowerami bez wymaganych uprawnień.

Śladem dwóch lubuskich WORD-ów (w Zielonej Górze i Gorzowie) idą także inne ośrodki. Na wiosnę egzaminy poza swoimi siedzibami będą organizowały również Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Olsztynie i Opolu.

Jakub Ziębka

 

18 komentarzy do “WORD w Zielonej Górze rozpoczął egzaminowanie na kat. AM. Zdali wszyscy”

  1. Tak też powinno być z innymi kat a zwłaszcza kat B, frontem do klienta wtedy i nie będzie powodów do narzekania na WORD, jestem za i nie przeciw jak to powiadał jeden z wielkich polityków widać że jest wszystko możliwe ale trzeba tylko chcieć.

    1. Widać dokładnie chęć powrotu do patologii z lat 80 😉 egzaminator do Pana przyjedzie zabije się swiniaka i tak jak wyżej. Zdało 100% 😉 to jest super pomysł 😉 ktos powinien przeprowadzic kontrolę tych egzaminow bo 100% na 100% nie jest w stanie zdać 😉

        1. Bardzo fajna inicjatywa. Nawet patrząc na zdjęcie widać ,że zdają na skuterku – automacie. Brawo WORD ZG. Kropla drąży skałe. Czekam z niecierpliwością na inne WORDy i pozostałe kategorie.

          1. „III” zastanów się, przecież do niedawna egzamin na kartę motorowerową odbywał się w szkole na miasteczku ruchu, potem każdy WORD miał obowiązek wyznaczyć trasę egzaminu zatwierdzaną przez Marszałka, teraz egzamin w ruchu drogowym odbywa się na dostępnej infrastrukturze do decyzji egzaminatora i to jest wreszcie NORMALNE ! Gratulacje dla Zielonej Góry, Gorzowa, Olsztyna i Opola, pozostałe WORDY ruszyć d… w teren bo małolaty powszechnie jeżdżą bez uprawnień i z tego są kłopoty. I jeszcze jedno –200 zł za badanie lekarskie 14 latka to PARANOJA ! Może wodzowie naszych organizacji to pilnie załatwią !

        2. Aaa jesteś chory z nienawiści do drugiego człowieka bo uważasz że każdy jest krętaczem i nieuczciwy ja patrzę na to inaczej choć zdarzają się i takie przypadki przez takich jak Pan nie może cierpieć większość Prawo Jazdy to nie dyplom inżynierski czy lekarski Prawo Jazdy to dokument pozwalający funkcjonować każdemu zdrowemu człowiekowi w XXI w.jest to w interesie państwa które powinno ułatwiać jego zdobycie a nie utrudnianie co dzieje się w naszym kraju gdyż społeczeństwo ma być mobilne, myślisz tak jak nasze władze: zakazać, zabronić, utrudnić, ukarać, takie myślenie i działanie to paranoja.

          1. Nie jestem chory. Jestem grzeczny i dobrze wychowany … 😉 Nie będę palcem pokazywal w przeciwieństwie do kogo 😉 bo szybko mi Pan zrobil analize psychologiczna reka Panu nie zadrzala. Ale znam realia szkolenia i egzaminów w ośrodkach szkolenia z dawnych lat i nikt mi nie wmówi ze wtedy było lepiej i super bo to była kpina i powrót do tego jest milowym krokiem wstecz 😉

            1. Aaa może test z przepisów. Prosze podać adres mailowy – zrobimy dla Pana konto za free. Zrobi Pan TEST jak każdy kursant i okaże się czy „świniaka zabito” na Pańskim egzaminie.:)

            2. Aaa czy wiesz ile osób zatrudnia przeciętny WORD w Polsce? Przed powstaniem WORD egzaminami i szkoleniem zajmowało się 3 urzędników w całym woj. to w WORD-ach teraz są szwingle świadczą o tym sprawy sądowe w minionych czasach o tym nie słyszałem. Podsumowując – powstała ogromna machina bardzo kosztowa za której utrzymanie płaci Ob. machina ta utrudnia za to dostęp do dokumentu zwłaszcza ludziom z małych miast i wsi. Koszt utworzenia WORD jest zbyt wysoki w stosunku do tego co mieliśmy wcześniej, więcej, jet minusów niż plusów tu się kłania rachunek ekonomiczny i łatwiejszy dostęp do dokumentu, pytam czy Polskę na to stać i jeszcze jak długo?

              1. System WORDow jest chory i patologiczny. Afera za aferą, dziwne przetargi,pobudowane „pałace”..po co to??? Nie mozna tego uproscic? Starostwo, urzednik-egzaminator,auto OSK i do widzenia. PJ to dokument jak karta wędkarska a nie doktoraj na UJ.

                1. A co doris ma do powiedzenia w sprawie statystyki wypadków na terenie Polski. Jesteśmy na końcu krajów europejskich. To wina WORD, czy OSK. Zdawalność egzaminów jest taka, jak bezpieczeństwo drogowe w Polsce. OSK do roboty.

                  1. To może Pan MP wytłumaczy po co np. WORD zamówił 15 samochodów egzaminacyjnych zatrudniając prawie połowe mniej egzaminatorów? Może też dla poprawienia bezpieczeństwa? Poczynania WORDów są na granicy przynajmniej przyzwoitości.i jak widać w tym kraju nikomu nie zależy aby likwidować podobne patologie? Ktoś w końcu będzie jeździł tymi pozostałymi pojazdami egzaminacyjnymi?

                  2. Wiem i się w 100% zgadzam WORDy do likwidacji 🙂 ale w WORDach problemem nie jest egzamonowanie a wszelakie szkolenia i administracja rozbuchana do granic możliwości. Egzaminy w starostwach ok w OSKach nie. Od lat mam do czynienia ze srodowiskiem. Czy któryś z Panów miał ośrodek lub szkolił w tamtych czasach ? 😉

                2. Uważam że egzamin na p.j. powinien przyjmować urzędnik starostwa z wydziału komunikacji lub policjant z komendy powiatowej Rozwiązanie jest tanie w realizacji bez nakładowe, przystępnie dla ludzi i spełnia ich oczekiwania, ma sens i jest logiczne, ale który to z ministrów na to wpadnie? Chyba żaden, jest za proste, póki co przedstawiam swój pomysł i zapewniam że nie będę dochodził praw autorskich,tylko brać i działać. POWODZENIA

                3. Pingback: บอลยูโร 2024

Dodaj komentarz