WORD w Szczecinie wymienia samochody i szykuje się do otwarcia filii

WORD Szczecin

We wtorek w szczecińskim WORD-zie odbyło się otwarcie ofert w przetargu na dostawę 20 pojazdów mających służyć egzaminowaniu na kategorię B. Najkorzystniejszą finansowo propozycję złożył diler oferujący toyotę yaris. Dodatkowo ośrodek w Szczecinie przymierza się do otwarcia swojej filii w Barlinku.

Do przetargu na kupno 20 pojazdów egzaminacyjnych na kategorię B stanęły trzy firmy. Diler Gezet zaproponował fiaty punto, Polmotor – renault clio, a Kozłowski – toyotę yaris. Okazało się, że najkorzystniejszą finansowo ofertę złożył ten trzeci, podana przez niego kwota to trochę ponad 778 tys. zł.  Z kolei zakup fiatów punto kosztowałoby szczeciński WORD niecałe 980 tys. zł, a renault clio – ponad 1 mln zł.

Wszystko więc wskazuje na to, że od 1 grudnia kandydaci na kierowców w Szczecinie będą jeździli na toyotach yaris. Do tego czasu w WORD-zie będą wykorzystywane dotychczasowe auta, czyli hyundaie i20. Wiążąca decyzja powinna zapaść w ciągu następnych kilku dni.

Przetarg dotyczący nowych pojazdów egzaminacyjnych nie był jedynym, który w ostatnim czasie został ogłoszony przez szczeciński WORD. Otóż ośrodek szuka wykonawcy do adaptacji części budynku po byłym liceum ekonomicznym w Barlinku, wykonania placu manewrowego, drogi dojazdowej i wzniesienia egzaminacyjnego przy ul. Jeziornej 8. Po co to wszystko? To właśnie w Barlinku mieścił się będzie odział terenowy szczecińskiego ośrodka. Wcześniej mówiło się raczej o terenie należącym do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 1

Póki co działka przy ul. Jeziornej jest własnością gminy Barlinek, a stojący na niej budynek  systematycznie niszczeje. WORD w Szczecinie miałby teren potrzebny do przeprowadzania egzaminów dzierżawić.

Pierwsi kandydaci na kierowców będą mogli zdawać egzaminy w Barlinku najpóźniej we wrześniu tego roku.

Jakub Ziębka

9 komentarzy do “WORD w Szczecinie wymienia samochody i szykuje się do otwarcia filii”

   1. Bardzo kiepski, słaby silnik 3 cylindrowy. Dziwnie czuły gaz jak i sprzęgło (słabej jakości),które dla osób uczących jet ciężkie w wyczuciu. Jeśli ktoś będzie montował gaz radzę to zrobić tylko z wysokiej półki.

   2. chyba nie znasz toyoty: zrobilem w 5 lat 170000 km glownie po miescie i placu bo nauczam 3 km od WORD i jazde poza obszarem zabudowanym przeprowadzam zgodnie z rozporzadzeniem- zadnych dojazdow do word Przez ten czas oprocz wymiany plynow co 15000 wymienilem rozrusznik-150000, sprzeglo 134000 raz klocki 92000 I KONIEC na fiacie punto ktore uzytkowalismy 12 lat roboty-wymian bylo duzo wiecej (amortyzatory alternator akumulator)

  1. Yarys to dobre, oszczędne i wdzięczne autko niema się czego się obawiać. my dostaliśmy KiA Ryjo którego kupić nie można to model 2017 proponowane terminy zakupu dla OSK koniec lipca a egzaminy są od czerwca w salonach pustki na te modele. Cena Tojoty jest niższa łatwiejsza do zbycia na rynku wtórnym. Strach pomyśleć jaki będzie serwis KIA. Natomiast WORD zarabia wynajmując autka dla OSK.i to jest interes. Podobno dla dobra kursanta i OSK, ale czy tak wolno? ciekawe czy można w WORD wynająć plac manewrowy, salę wykładowym i pomieszczenie na biuro w przyszłości może egz.

  2. Pingback: http://detroitwomenmag.xyz/blogs/viewstory/362215

  3. Pingback: click site

  4. Pingback: visite site

Dodaj komentarz