Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał z dyrektorem tamtejszego WORD-u Henrykiem Grabowskim umowę, na mocy której miasto wydzierżawi na 30 lat grunty, na których do końca 2020 roku ma powstać ośrodek doskonalenia techniki jazdy.

Chodzi o nieruchomość miejską, zlokalizowaną przy ul. Krasickiego w Suwałkach. Ma tam powstać ośrodek doskonalenia techniki jazdy. W ramach umowy suwalski WORD zobowiązał się do wybudowania toru szkoleniowego oraz płyty poślizgowej z infrastrukturą służącą do szkolenia kierowców. Inwestycja ma się rozpocząć do 30 kwietnia 2018 roku i zakończyć do 31 grudnia 2020 roku.


Umowa długoletniej dzierżawy była możliwa dzięki uchwale Rady Miejskiej w Suwałkach w sprawie wyrażenia zgody na bezprzetargowe wydzierżawienie na okres 30 lat nieruchomości gruntowych o powierzchni 4 ha, położonych w Suwałkach przy ul. Krasickiego. Jest to niezabudowany obszar pogórniczy powstały po eksploatacji kruszywa.


Suwalski obiekt będzie pierwszym ośrodkiem doskonalenia techniki jazdy w województwie podlaskim.


red

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0