WORD w Suwałkach przymierza się do budowy ODTJ-u

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał z dyrektorem tamtejszego WORD-u Henrykiem Grabowskim umowę, na mocy której miasto wydzierżawi na 30 lat grunty, na których do końca 2020 roku ma powstać ośrodek doskonalenia techniki jazdy.

Chodzi o nieruchomość miejską, zlokalizowaną przy ul. Krasickiego w Suwałkach. Ma tam powstać ośrodek doskonalenia techniki jazdy. W ramach umowy suwalski WORD zobowiązał się do wybudowania toru szkoleniowego oraz płyty poślizgowej z infrastrukturą służącą do szkolenia kierowców. Inwestycja ma się rozpocząć do 30 kwietnia 2018 roku i zakończyć do 31 grudnia 2020 roku.

Umowa długoletniej dzierżawy była możliwa dzięki uchwale Rady Miejskiej w Suwałkach w sprawie wyrażenia zgody na bezprzetargowe wydzierżawienie na okres 30 lat nieruchomości gruntowych o powierzchni 4 ha, położonych w Suwałkach przy ul. Krasickiego. Jest to niezabudowany obszar pogórniczy powstały po eksploatacji kruszywa.

Suwalski obiekt będzie pierwszym ośrodkiem doskonalenia techniki jazdy w województwie podlaskim.

red

Wasze komentarze (6)

    • To jest inwestycja w BRD. Po to są właśnie WORD-y. A co mają robić z pieniędzmi, chować do skarpety?
      • Uwierzył bym w ten szlachetny cel gdyby nie fakt ,że za swoje usługi ODTJ pobiera konkretne pieniądze! Nie ma znaczenia czy interes jest Wordowski czy prywatny. Tak jakoś dziwnie się składa na tym naszym świecie ,że w cieniu wielkich idei rosną wielkie pieniądze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.