Radni sejmiku województwa opolskiego zgodzili się na otwarcie nowego punktu egzaminacyjnego. Jeszcze w tym roku kandydaci na kierowców będą mogli zdawać egzaminy na prawo jazdy w Nysie.

Uchwała w sprawie wskazania dodatkowego miasta, w którym może być przeprowadzany egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kat. B1 i B została przegłosowana podczas wczorajszej sesji sejmiku. Szymon Ogłaza, członek zarządu, mówił, że za taką decyzją przemawiało kilka argumentów. Najważniejsze? Doskonała współpraca z nyskim starostwem powiatowym, które przygotowało plac manewrowy oraz sale egzaminacyjne i chęć przybliżenia obywatelom miejsca, gdzie mogliby zdawać egzaminy na prawo jazdy.


Egzaminy w nyskim oddziale terenowym będą się odbywały na terenie bazy tamtejszego PKS-u. Filia ma wystartować jeszcze w tym roku. W samym powiecie nyskim mieszka prawie 140 tys. zł, z kolei w sąsiadującym z nim prudnickim - kolejne 56 tys. Część tamtejszych kandydatów na kierowców jeździ teraz na egzaminy do dolnośląskiego Kłodzka. 


Nyska filia będzie drugim oddziałem terenowym opolskiego WORD-u. Pierwszy powstał w Kędzierzynie-Koźlu.


jaz


zdjęcie: Jacek Halicki [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0