Już nie tylko WORD-y w Zielonej Górze i Lublinie posiadają swoje ośrodki doskonalenia techniki jazdy. W lipcu dołączył do nich Gdańsk. Swój ODTJ zamierza także budować WORD w Łodzi. Z kolei Olsztyn jeszcze się waha.

Najnowsza inwestycja Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku nazywa się Autodrom Pomorze. ODTJ został wybudowany w Pszczółkach kosztem 12,5 mln zł. Prace trwały krótko, bo niecały rok.


Cały kompleks został rozlokowany na 8 ha. Na tym terenie znajdują się mi.in.: ponadkilometrowy tor kartingowy, półkilometrowy tor quadowy, płyty( poślizgowa prostokątna i w formie pierścienia), plac manewrowy, wzniesienia z łukiem i nawodnione, budynki biurowe wraz z halą garażową oraz sala wykładowa przeznaczona dla 20 osób.


Okazuje się, że liczba ODTJ-ów, których właścicielami są wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego wkrótce się powiększy. Inwestycję planuje WORD w Łodzi.  Ośrodek doskonalenia techniki jazdy ma powstać na Olechowie.


- Na razie prowadzone są badania geologiczne gruntu - mówi Łukasz Kucharski, szef łódzkiego WORD-u.  - Następnie będziemy zastanawiali się nad wielkością planowanej inwestycji. Budowa ODTJ-u musi nam się spiąć finansowo, nie możemy pozwolić sobie na przeinwestowanie. Zakładamy kilka wariantów inwestycji. W zależności od tego, który przyjmiemy, zależą koszty budowy ODTJ-u. Wstępnie liczyliśmy, że chodzi o kwotę w granicach 12-25 mln zł.


Decyzji co do budowy swojego ośrodka doskonalenia techniki jazdy nie podjął jeszcze WORD w Olsztynie. Ma się to stać w ciągu najbliższych miesięcy.


- Taka inwestycja była już planowana wcześniej, przez mojego poprzednika - wyjaśnia Stanisław Szatkowski, dyrektor olsztyńskiego WORD-u. - Ale ze względu na przesunięcie wejścia w życie przepisów dotyczących młodych kierowców do budowy kompleksu nie doszło. Teraz musimy na spokojnie zastanowić się czy gotowy już projekt jest racjonalny (szacowany koszt to 30 mln zł), a miejsce wystarczająco atrakcyjne. 


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0