WORD w Elblągu wymieni pojazdy. Czy zostaną fiaty punto?

plac manewrowy

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu ogłosił przetarg na dostawę 10 pojazdów mających służyć do egzaminowania kandydatów na kierowców na kategorię B.

Otwarcie ofert nastąpi w piątek. Zwycięzca przetargu będzie musiał dostarczyć do elbląskiego WORD-u 10 pojazdów, a potem dwukrotnie flotę wymienić (po 24 i 47 miesiącach od dnia podpisania umowy). To nie wszystko. W tzw. specyfikacji istotnych warunków zamówienia znajduje się dosyć niecodzienny zapis. Otóż firma, która wygra przetarg, będzie musiała odkupić od WORD-u 10 fiatów punto, czyli aut obecnie wykorzystywanych do egzaminowania. Ich wartość wycenił rzeczoznawca. Pięć z nich ma kosztować 16,9 tys. zł, jeden – 16,8 tys. zł, dwa – 17 tys. zł i dwa – 17,2 tys. zł.  W sumie daje to prawie 170 tys. zł. Skąd ten pomysł?

– Powód jest prozaiczny, w ten sposób za jednym zamachem znajdziemy nabywcę na auta, które i tak musimy sprzedać – mówi Marek Fabiański, szef WORD-u w Elblągu. – A z tym bywały już u nas problemy.

Czy takie posunięcie oznacza, że największe szanse na wygraną ma diler, która w swojej ofercie posiada właśnie fiaty punto? Okazuje się, że niekoniecznie. Bowiem w przyszłym roku na rynku ma się znaleźć nowa wersja tego pojazdu. A, jak pisaliśmy, wykonawca musi dokonać dwukrotnej wymiany pojazdów. Może być więc tak, że nikt fiatów punto nie zaoferuje.

Pierwsza partia nowych samochodów (trzy sztuki) ma zostać dostarczona do WORD-u do końca września, druga (trzy sztuki) – do końca października, trzecia (cztery sztuki) – do końca listopada.

jaz 

10 komentarzy do “WORD w Elblągu wymieni pojazdy. Czy zostaną fiaty punto?”

  1. Koledzy z Elbląga po patrzcie puki czas na dostępność samochodów dla OSK, żeby nie było tak jak w Poznaniu, Lesznie i Z.Górze. WORD otrzyma swoje zamówione samochody po mocno preferencyjnych cenach a OSK może je kupić za 3 m-c i po cenie nie preferencyjnej. Powstaje pustka WORD, zagrywa kartą kursanta. Jeden z dyrektorów powiedział z rozbrajającą szczerością że działanie OSK kończy się z dniem zakończenia szkolenia i wystawienia świadectwa to kursant ma prawo wyboru czy chce przystąpić do egz lub nie , Nowe samochody w WORD będą dłuższe od obecnych w WORD tak to się ma w wymienionych miastach będą problemy choć by np. z zatrzymaniem się na”łuku” w kopertach, jazdy próbnej nie będzie jest to zabronione. WORD-y robią chamską robotę dla dobra tylko własnej kasy,

  2. Bałagan z samochodami egz. wykorzystuje Zielona Góra, na tym bajzlu postanowił zarabiać wynajmując samochody. Mamy już wynajem placu egzaminacyjnego, samochodów, tylko patrzeć jak w roli instruktora wystąpi egzaminator. były w tym WORD próba przejęcia szkolenia na kat C p.j. KOLEDZY ZWIĄZKOWCY czy nie widzicie tego mechanizmu? że od rzemyczka do koniczka. Szefowie ZWIĄZKOWI chyba udajecie albo nie widzicie tego zjawiska jak WORD-y zawłaszczają co rusz nowy obszar działania przynależny dla OSK. Pytam do czego zostały powołane WORD-y? czy nie za daleko idą w swoich poczynaniach wchodząc w kompetencje i obszar działania OSK? a co na to Pan dyr. WORD w Zielonej Górze? dlaczego z wynajmu samochodów mogą korzystać np. WYBRANI ci co mają umowę z WORD a pozostali nie?

  3. Pingback: tv size

  4. Pingback: pennsylvania mushrooms store

Dodaj komentarz