Kandydaci na kierowców w Rzeszowie i Przemyślu będą zdawać egzaminy na koreańskich hyundaiach i20 . WORD za użytkowanie każdego będzie płacił… grosz miesięcznie.

- Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Rzeszowie i Przemyślu do tej pory kupowały samochody egzaminacyjne na własność. Aby obniżyć koszty działania, tym razem wspólnie zorganizowaliśmy przetarg na wynajem pojazdów. To praktyka powszechna w innych ośrodkach w Polsce - mówi Marek Poręba, dyrektor rzeszowskiego WORD-u.


WORD będzie użytkować samochody płacąc grosz miesięcznie. Koszty ubezpieczenia i serwisu pokrywa dostawca. W praktyce ośrodek będzie płacił jedynie za za paliwo


Ośrodki szkolenia nie mają złudzeń, że wszystko odbywa się ich kosztem. - To jasne, że my zapłacimy za samochody dla WORD-ów - mówi pan Piotr z jednego z OSK w Rzeszowie. - Zarówno diler, jak i WORD ma tego świadomość. Jedno takie auto kosztuje 48 tysięcy złotych. Dlaczego szkoły jazdy nie dostaną samochody za grosz?


Diler nie ukrywa, że zależy mu na zwiększeniu sprzedaży. - Chcemy wypromować markę na Podkarpaciu - tłumaczy na łamach dziennika „Echo Dnia” Grzegorz Jastrzębski z firmy Auto-Res, która wygrała przetarg. - Oczywiście liczymy, że szybko przełoży się to na wyższą sprzedaż. Zarówno dla szkół nauki jazdy, jak i kierowców. Owszem, podjęliśmy pewne ryzyko finansowe, ale liczymy, że manewr się opłaci.


Ogólnie WORD zamówił 27 samochodów. 17 będzie jeździć w Rzeszowie, a 10 trafi do Przemyśla. Jak wyliczył dziennik „Echo Dnia” - wybierając najniższą ofertę, WORD Rzeszów zapłaci rocznie za wynajem wszystkich pojazdów tylko 2,04 zł!


mp


Źródło: Echodnia.eu


 


 


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0