Włodzimierz Zientarski prezesem KIEROWCA.PL!

Włodzimierz Zientarski Kierowca.pl

Taka sensacyjna informacja została ogłoszona na VIII ogólnopolskiej konferencji stowarzyszenia, która odbyła się 14 i 15 kwietnia w Tarnowie Podgórnym. Do zarządu KIEROWCA.PL weszli także: Jerzy Kociszewski, Michał Łydka i Rafał Matuszak.

– Cały czas podnosimy jakość funkcjonowania szkoleń, wdrażamy nowe technologie, które pozwalają zarządzać biznesem w sposób efektywny – mówił podczas prezentacji nowego zarządu ustępujący prezes Stowarzyszenia KIEROWCA.PL Krzysztof Ledzion. – Idziemy z duchem czasu, dlatego chcemy godnie reprezentować branżę, a nie spoczywać na laurach. Mamy potencjał i nowe pomysły. Zdecydowaliśmy, że stowarzyszenie będzie od teraz reprezentować nie tylko szkoleniowców, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego. Właśnie taka decyzja spowodowała zmiany w zarządzie.

Zientarski na czele

Nowym prezesem Stowarzyszenia KIEROWCA.PL został znany dziennikarz i znawca tematyki motoryzacyjnej – Włodzimierz Zientarski.

– Czy istnieje w Polsce jedna organizacja, która w pełni reprezentuje interesy kierowców? – pytał retorycznie Zientarski. -Są tylko małe grupy interesów. Chcemy to zmienić. Od teraz będziemy się zajmować nie tylko szkoleniami kierowców, ale także bezpieczeństwem i kulturą jazdy. Chcemy zaistnieć w mediach, ma być o nas głośno. Polscy kierowcy potrzebują stowarzyszenia, które będzie godnie ich reprezentować oraz rozwiązywać problemy!

Podczas konferencji zaprezentowano także dwóch nowych wiceprezesów KIEROWCA. PL. Zostali nimi Jerzy Kociszewski i Michał Łydka. Pierwszy z nich od 1989 r. jest właścicielem najstarszej w Bydgoszczy szkoły jazdy „Modraczek”. Przez ostatnie 14 lat był m.in. wiceprezesem i sekretarzem Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców. Będzie odpowiadał za sprawy związane ze szkoleniem kierowców.

– Nasze cele są jasne: integracja i reprezentowanie branży przed lokalnymi instytucjami takimi jak WORD-y, starostwa powiatowe i urzędy wojewódzkie, organizowanie szkoleń, spotkań i konferencji, wpieranie i reprezentowanie interesów branży w procesie tworzenia prawa – mówił Kociszewski. – Za priorytety uważam m.in. doprowadzenie do używania pojazdów OSK na egzaminie na prawo jazdy oraz obowiązek publikowania ceny za godzinę kursu. Zaczęliśmy już działać. Niedługo odbędzie się spotkanie, w którym będą uczestniczyli przedstawiciele wszystkich organizacji branżowych: KIEROWCA.PL, OIGOSK, PIGOSK i PFSSK.

Jednym z ciekawych pomysłów Stowarzyszenia KIEROWCA.PL jest zapowiedź zainicjowania akcji „Rzetelna Cena”. Chodzi o to, żeby wyróżnić te ośrodki, które uprawiają rzetelną i uczciwą politykę cenową wobec swoich klientów. Teraz coraz częściej jest tak, że OSK zaniżają cenę kursu. Niestety, cena nie idzie w parze z jakością szkolenia. Poza tym zdarza się, że przez zaniżenie wartości kursów szkoły jazdy popadają w finansowe tarapaty, a kursanci zostają na lodzie.

 Powiększony zarząd

Z kolei Michał Łydka ma odpowiadać w stowarzyszeniu za sprawy związane z prawem. To absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, radca prawny, specjalista prawa transportowego, prawa nowych technologii (prawo autorskie, prawo własności przemysłowej i Internetu), prawa spółek, prawa umów gospodarczych (w tym w szczególności związanych z procesem inwestycyjnym i prawem pracy). Od 2001 roku świadczy pomoc prawną na rzecz osób fizycznych oraz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. W latach 2001-2009 był pracownikiem kancelarii adwokackiej współodpowiedzialny za obsługę jednej z największych firm branży transportowej województwa lubuskiego.

– Nie jestem postacią nową, uczestniczę w działalności stowarzyszenia nie od dziś – mówił Łydka. – Zmienia się tylko moja funkcja. Swoją pracę na rzecz KIEROWCA.PL będę wykonywał tak, jak wcześniej. Są to kwestie związane z legislacją (nowe ustawy i rozporządzenia) oraz szkoleniami omawiającymi kluczowe dla branży akty prawne.

W nowym, siedmioosobowym zarządzie stowarzyszenia zasiadł także Rafał Matuszak. Pozostali w nim z kolei jego dotychczasowi członkowie: Krzysztof Ledzion, Krzysztof Giżycki i Maciej Matuszak.

Ogłoszone na konferencji zmiany w funkcjonowaniu stowarzyszenia nie pozostały bez echa. Deklarację członka wspierającego KIEROWCA.PL zdecydowało się podpisać kilkadziesiąt osób.

Różnorodna tematyka

Podczas VIII Ogólnopolskiej Konferencji KIEROWCA.PL odbyło się także wiele ciekawych wykładów. Uczestnicy mogli zapoznać się z m.in. z zasadami kontroli ośrodków szkolenia, o których opowiadała Monika Łaski, ekspert transportu drogowego i prawa administracyjnego. O kodeksie etycznym właściciela szkoły jazdy opowiadał wykładowca i instruktor nauki jazdy Paweł Żuraw. Tematykę nadzoru starostw nad ośrodkami szkolenia kierowców w świetle ustawy o kierujących pojazdami przybliżył Grzegorz Kubalski, prawnik Związku Powiatów Polskich. Nie zabrakło także rozważań na temat zasad poruszania się po skrzyżowaniach w ruchu okrężnym w Polsce. Związane z tym kontrowersje omawiał Marek Wierzchowski, inżynier ruchu drogowego, biegły sądowy z zakresu inżynierii i prawa o ruchu drogowym i audytor BRD. Nie zabrakło także wystąpienia związanego z tematyką kierowców zawodowych. O oczekiwaniach pracodawców wobec nich opowiadał Euzebiusz Jasiński, dyrektor Centralnego Ośrodka Szkoleń Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Najbardziej żywiołową dyskusję uczestników konferencji wywołał Marek Dworak, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie. Zastrzegając, że wyraża swoje prywatne opinie, odniósł się do problemów, które nurtują branżę szkoleniową w naszym kraju. Dworak sprzeciwia się m.in. proponowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości deregulacji zawodów instruktora i egzaminatora i postulowanej przez niektórych szefów OSK likwidacji WORD-ów.

– Biorąc pod uwagę pozytywne opinie zaproszonych gości, mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że tematyka wykładów i dobór prelegentów były bardzo dobrym posunięciem – podsumowuje Krzysztof Ledzion.

W VIII Ogólnopolskiej Konferencji KIEROWCA.PL, która odbyła się w „Hotelu 500” w Tarnowie Podgórnym uczestniczyło blisko 90 osób z ponad 50 ośrodków szkolenia kierowców.

Jakub Ziębka

W załączniku znajduje się deklaracja członka wspierającego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL.

 

3 komentarze do “Włodzimierz Zientarski prezesem KIEROWCA.PL!”

  1. Pingback: pilates woodland hills ca

Dodaj komentarz