Włocławek: WORD pozywa radnego sejmiku

egzamin na prawo jazdy

Poszło o informację o rzekomych zaległościach finansowych WORD między innymi wobec ZUS. Dyrektor uważa, że czara goryczy się przelała i kieruje pozew do Sądu Okręgowego we Włocławku. O sprawie informuje portal wloclawek.info.pl.

W zeszłym tygodniu Stanisław Pawlak, radny sejmiku, publicznie skomentował sytuację finansową Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku. Dyrektorowi Chmielewskiemu zarzucił, że w I półroczu tego roku ośrodek zanotował straty w wysokości ponad 120 tysięcy złotych. Pawlak stwierdził także, że WORD nie płaci składek ZUS i podatków. – Zobowiązania wobec płatników wynoszą 90 tysięcy złotych – mówił radny.

Na reakcję Jarosława Chmielewskiego nie trzeba było długo czekać. W specjalnym oświadczeniu dyrektor WORD zaprzeczył informacjom podawanym przez Pawlaka.- Z danych za 9 miesięcy tego roku wynika, że WORD osiąga zyski. Jednocześnie z całą mocą i odpowiedzialnością podkreślam, że wszystkie zobowiązania wobec pracowników i kontrahentów są skrupulatnie i na bieżąco regulowane. Nie ma też żadnego ryzyka, by sytuacja miała ulec zmianie – stanowczo stwierdził Chmielewski. Szef WORD powiedział także, że takie insynuacje podważają wiarygodność firmy i zastanawia się nad pozwaniem Pawlaka do sądu.

Dziś już wiadomo, ze pozew do sądu będzie. – WORD będzie bronił swoich dóbr osobistych i dobrego imienia. – zapowiedział Chmielewski podczas spotkania z dziennikarzami. – Czara goryczy przelała się. To nie jest pierwszy przypadek, kiedy z ust radnego padają oskarżenia pod adresem instytucji, w której kiedyś pracował. Zastanawiam się, co motywuje go do wygłaszania pomówień: chęć zaistnienia w polityce czy może pobudki osobiste.

Chmielewski jeszcze raz wyjaśnił, że dane finansowe za I półrocze wynikają przede wszystkim z realizacji Projektu „Profesjonalne Kadry dla Transportu” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. – Każdy kto decyduje się na realizację takich projektów wie, że bardzo często zachodzi konieczność wydatkowania własnych pieniędzy, aby otrzymać dofinansowanie, co ma wpływ na wynik finansowy. Szef WORD przyznał także, że włocławski ośrodek, tak jak i inne notuje mniejszą ilość osób zainteresowanych zdawaniem egzaminów. – To ogólnopolska tendencja. Winien jest kryzys i niż demograficzny. Koszt egzaminów jest taki sam od 6 lat, natomiast uposażenie instruktorów, zgodnie z obowiązującymi przepisami wzrosło o ponad 50%.

Chmielewski przedstawił także dokumenty potwierdzające regularne opłacanie wszelkich zobowiązań finansowych wobec państwa. – Informacje podane przez radnego godzą w nasze dobre imię i podważają wiarygodność wśród kontrahentów. Dlatego składamy pozew przeciwko Stanisławowi Pawlakowi. Będziemy domagać się przeprosin we wszystkich lokalnych mediach i przeznaczenia 10 tysięcy złotych na rzecz fundacji Krzysztofa Hołowczyca.

źródło:  http://www.wloclawek.info

3 komentarze do “Włocławek: WORD pozywa radnego sejmiku”

  1. Pingback: pgslot

  2. Pingback: Best Smokeyschemsite

Dodaj komentarz