Pod koniec kwietnia Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował się odwołać z funkcji dyrektora WORD-u w Gorzowie Zbigniewa Józefowskiego. Powód? „Potrzeba wprowadzenia dynamicznych zmian w funkcjonowaniu ośrodka”. Następcą Józefowskiego został Mariusz Potocki.

Zbigniew Józefowski nieprzerwanie sprawował swoją funkcję od momentu, gdy powstały wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego. Jednak dopiero w ostatnim czasie mocno się publicznie uaktywnił. Głównie z powodu sprzeciwu dla planowanego uruchomienia przez szczeciński WORD oddziału terenowego w Barlinku. Jest to miasto położone co prawda w województwie zachodniopomorskim, ale oddalone zaledwie o 30 km od Gorzowa. I to właśnie w tym mieście egzaminy na prawo jazdy zdają kandydaci na kierowców pochodzący z powiatu myśliborskiego, pyrzyckiego oraz choszczeńskiego. Gdyby filia w Barlinku powstała, gorzowski WORD zmagałby się ze znacznym odpływem klientów.


Jednak pomimo sprzeciwu dyrektora, filia szczecińskiego WORD-u w tym Barlinku zostanie otwarta w przeciągu następnych kilku miesięcy.


Zarząd docenia wkład, ale...


Jak Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego tłumaczy decyzję o odwołaniu Józefowskiego?


- Powodem jaki kierował Zarządem Województwa Lubuskiego przy podejmowaniu tej decyzji była potrzeba wprowadzenia dynamicznych zmian w funkcjonowaniu WORD w Gorzowie Wielkopolskim w perspektywie nowych zadań jakie przed tą instytucją będą stawiane - tłumaczy Sławomir Kotylak, dyrektor departamentu infrastruktury i komunikacji urzędu marszałkowskiego. - Zarząd Województwa docenia wieloletni wkład pracy dotychczasowego dyrektora WORD w jego obecny kształt, organizację pracy i skuteczność realizacji zadań. Dlatego zakończenie współpracy ze Zbigniewem Józefowskim na tym stanowisku nie wyklucza wykorzystania jego ogromnego doświadczenia zawodowego w najbliższej przyszłości, w innej roli zawodowej.


Umowa kończy się w październiku


Dotychczasowe miejsce pracy Józefowskiego zajął 1 maja Mariusz Potocki. Umowa z nowym dyrektorem została zawarta na czas określony, do końca października tego roku.


Potocki ukończył zarządzanie i marketing na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas swojej kariery zawodowej był m. in. prokurentem w koncesjonowanej agencji ochrony. Do jego obowiązków należało zarządzanie kadrą pracowniczą oraz wyszukiwanie i kontraktowanie klientów biznesowych. Doświadczenie w kierowaniu samorządowymi jednostkami organizacyjnymi zdobył na stanowisku Dyrektora „Melioracji Lubuskiej” z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim. Jest to jednostka organizacyjna Samorządu Województwa Lubuskiego. Pracował również w Agencji Nieruchomości Rolnych w Gorzowie. Tam zajmował się przygotowywaniem przetargów oraz doradztwem w zakresie sporządzania dokumentów oraz ich archiwizacji. W latach 2010 - 2011 był członkiem Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0