Wczoraj w Kaliszu uroczyście otwarto ośrodek doskonalenia techniki jazdy. Inwestorem jest tamtejszy WORD. Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł.

Obiekt ulokowany na działce o powierzchni ok. 10 tys. m. kw., zlokalizowany jest w centrum Kalisza. Sam tor ma 800 metrów długości. Znajdują się na nim m.in.: płyta poślizgowa wyposażona w przeszkody wodne urządzenie destabilizujące tor jazdy, tzw. szarpak, oraz budynek z tarasem, gdzie mogą być prowadzone zajęcia teoretyczne. Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł.


- Ośrodek będzie służył poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego i podniesienia świadomości zagrożeń na drodze. Jest to troska szczególnie o młodych kierowców, których wciąż zbyt wielu ginie w wypadkach - mówił podczas otwarcia Stanisław Piotrowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu, cytowany przez lokalny portal kalisz.naszemiasto.pl.


Wybudowany ODTJ jest obiektem stopnia podstawowego. W 2017 r. będzie można tam prowadzić obowiązkowe szkolenie praktyczne w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym. Poddani mu mają być młodzi kierowcy między czwartym a ósmym miesiącem od uzyskania uprawnień kategorii B.


Otwarty wczoraj ODTJ w Kaliszu jest już czwartym obiektem w województwie wielkopolskim, gdzie będą mogli trenować świeżo upieczeni kierowcy. Inne funkcjonują w Lipce, Przeźmierowie, Bednarach i Międzychodzie. Otwarcie jeszcze jednego, tym razem w Poznaniu, zaplanowane jest na wrzesień.


jaz


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0