Więcej ludzi ginie na drogach. Rok 2011 był gorszy niż 2010

wypadek samochodowy

Po raz pierwszy od czterech lat wzrosła liczba zabitych na drogach. To podniesienie maksymalnej prędkości na drogach przyniosło wyraźny wzrost liczby śmiertelnych ofiar wypadków – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, do których dotarła gazeta, w ubiegłym roku w wypadkach drogowych zginęło 4114 osób, o 11 proc. więcej niż rok wcześniej. Liczba ta jeszcze może wzrosnąć, nawet o 130 osób, gdy pod uwagę weźmie się osoby zmarłe w szpitalach w ciągu 30 dni od wypadku.

Wzrosła też liczba wypadków drogowych do 39,4 tys., o 2,5 proc. więcej niż w 2010 r. Te dane zaskakują, bo od 2007 roku liczba wypadków, zabitych i rannych stopniowo się zmniejszała. Do ub.r. spadała średnio o prawie 8 proc. rocznie.

Liczba wypadków wzrosła, choć oddawanych jest coraz więcej teoretycznie bezpieczniejszych autostrad, dróg ekspresowych i wyremontowanych dróg krajowych. Tylko w zeszłym roku otwarto 213 km autostrad. Jednak, zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów, zachęca to do szybszej jazdy. Uważają oni również, że wpływ na wzrost liczby wypadków miało podniesienie dopuszczalnej prędkości na drogach.

źródło: PAP za Rzeczpospolitą

 

3 komentarze do “Więcej ludzi ginie na drogach. Rok 2011 był gorszy niż 2010”

  1. Czy przeprowadzono analizę w podziale na autostrady,drogi ekspresowe i inne?Pamiętam jak na róznych spotkaniach puszyli się policjanci i urzędnicy „spece” od BRD jak to ich działania spowodowały zmniejszenie liczby zabitych w wypadkach drogowych.Demagogia i obłuda, a rzeczywistych działań brak.Ustawa i rozporządzenia miały poprawić jakość szkolenia,wyszło jak zwykle …..jakoś to będzie,a winnych sie znajdzie……

  2. Pingback: https://www.kentreporter.com/reviews/phenq-reviews-urgent-side-effects-warning-honest-customer-truth/

  3. Pingback: สมัคร สล็อตออนไลน์ LSM99

Dodaj komentarz